Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » ЗНО на Вінниччині відбулось досить стабільно і без суттєвих порушень

ЗНО на Вінниччині відбулось досить стабільно і без суттєвих порушень

Цього тижня завершується основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання.

Як відбувалася процедура тестування у вінницьких абітурієнтів йшлося сьогодні на прес-конференції «Звіт про спостереження за перебігом ЗНО у Вінницькій області», під час якої було презентовано результати спостереження Громадянської мережі ОПОРА за зовнішнім незалежним оцінюванням на Вінниччині.

За словами начальника організаційно-методичного відділу вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Олени Козаченко на ЗНО в 2013 році по Вінницькій області зареєструвалось 12002 абітурієнта, серед яких 3700 – випускники минулих років. Найпопулярнішими предметами які обрали абітурієнти стали – українська мова та література, математика, історія України та біологія.

Щодо осіб, які цьогоріч брали участь в тестуваннях, окрім випускників, ЗНО складала і 60-річна жінка, і засуджені. Олена Козаченко розповіла що найстарша абітурієнтка області – віком більше 60 років. Це жінка з реєстрацією у м. Вінниця, вона складала тестування з англійської мови і російської мови.

У ЗНО цього річ взяли участь 6 громадяни, які відбувають покарання у виправних закладах області. За словами Олени Козаченко у тестуваннях взяв участь один громадянин, що утримується у Стрижавській виправній колонії, двоє з Вінницької колонії, троє – з Вінницької тюрми (де утримуються «довічники»), ще двоє абітурієнтів – з Ладижинської виправної колонії.

Як повідомив регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА Олег Левченко, цьогорічна процедура ЗНО відбулася досить стабільно і без суттєвих порушень.

Під час своєї роботи спостерігачі зафіксували 18 порушеннь з боку абітурієнтів. Наприклад, були спроби пройти на пункти тестування з копією документу замість оригіналу (пункт тестування у загальноосвітній школі I-III ступенів №4 м. Жмеринки); спроба скористатись мобільним телефоном у туалетній кімнаті (пункт ЗНО у Вінницькому технічному коледжі).

У Вінницькій ЗОШ I-III ступенів №26 учасник тестування пішов до туалетної кімнати, захопивши з собою сумку. Інструктори наголосили, що він не може мати з собою телефон. Учень підтвердив, що в сумці немає мобільного пристрою, проте телефон був виявлений за допомогою металошукача. Внаслідок цього порушення учасник був позбавлений права подальшого складання тестування.

Не поодинокими також були випадки використання паперових шпаргалок. Так, у пункті тестування, розташованому у Вінницькій школі № 32, спостерігач знайшла в жіночій вбиральні паперові шпаргалки. Про знахідку були повідомлені інструктор та відповідальний за пункт тестування.

Нововведенням у процедурі ЗНО цього року стало запровадження технологічної перерви, під час якої здійснювалась перевірка металошукачами учасників тестування на предмет наявності технічних засобів зв’язку, фотоапаратів тощо. Спостерігачі ОПОРИ також зазначили, що на всіх пунктах тестування абітурієнтів, які виходили до рекреаційної зони, також перевіряли за допомогою металошукачів.

Робота персоналу на пунктах тестувань, за висновками спостерігачів ОПОРИ, цього року була організована на високому рівні. Проте не обійшлося без технічних помилок. Так, у пункті тестування, розташованому у Вінницькому фінансово-економічному університеті», старший інструктор в аудиторії після завершення тестування забув вкласти до пакету 2 невикористані зошити учасників, які не з’явились на тестування. Помилку виявили після повного опломбування контейнеру. Контейнер довелося розпломбувати, після чого невикористані зошити, поміщені в окремий конверт, прикріпили скотчем до аудиторного пакету з заповненими зошитами, не порушуючи його цілісність. А в пункті тестування, що в ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 м. Могилева-Подільського, до контейнеру забули вкласти аудиторний протокол. Тут контейнер теж розпломбовували та вкладали в нього протокол.

Що стосується організації та підготовки навчальних закладів до тестування, то, за словами координатора Громадянської мережі ОПОРА під час спостереження за ЗНО у Вінницькій області Олени Заверюхи, спостерігачі загалом відзначають високу якість підготовки. Проте в деяких пунктах не було враховано складної архітектурної конструкції будівель, тому не вистачало чергових на поверхах, і, відповідно, абітурієнти могли знайти «затишний куточок» та спробувати скористатись шпаргалками чи іншими засобами. Також під час тестування з історії України в одному з кабінетів були стенди з витягами з Конституції України та переліком ознак правової держави, що теж може певним чином розглядатись як підказка.

«Процедура ЗНО була організована за правилами. Абітурієнтам дозволяли зайти на пункти тестування лише за наявності всіх необхідних документів. На пунктах тестування спостерігачі засвідчували цілісність контейнерів з тестовими матеріалами. Був присутній медичний персонал, в аудиторіях були годинники, в коридорах - вказівники та таблички», - розповіла Олена Заверюха.

Довідка. Усього, починаючи з 3 червня, абітурієнти мали можливість скласти від 1 до 4 тестів з 11 тестових предметів, включених до програми проведення ЗНО у 2013 році.

Цього року до переліку предметів було додано тест зі світової літератури, саме проведенням цього тесту, 27 червня буде завершено цьогорічне зовнішнє оцінювання.

Додаткова сесія ЗНО для тих учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, буде проведена з 4 до 11 липня.

У Вінницькій області до спостереження під час тестувань було залучено 54 спостерігачі ОПОРИ. Спостереження здійснювались у навчальних закладах міст Могилів-Подільський, Бар, Гайсин, Жмеринка, також у навчальних закладах м. Вінниці.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua