Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Напрямки роботи » Спостереження за виборами

Спостереження за виборами

ПРОЕКТИ:

 

Громадянська мережа ОПОРА з 2007 року отримала досвід реалізації 3-х загальнонаціональних та 8 місцевих кампаній громадського спостереження за виборчим процесом. Найбільш впливовими та інноваційними варто відзначити моніторингові місії, організовані під час виборів Президента України 2010 року та останніх виборів до органів місцевого самоврядування всіх рівнів 2010 року. Результати громадського спостереження активно використовувалися для підготовки висновків та офіційних оцінок щодо перебігу і результатів виборів українською та міжнародною громадськістю, міжнародними місіями, представництвами іноземних держав, медіа тощо.

ОПОРА має досвід проведення якісного довготермінового спостереження, яке включає аналіз всіх етапів виборчої кампанії, від її початку та до оголошення офіційних результатів.  Організація має можливість залучати необхідну кількість спостерігачів відповідно до принципів територіальної організації виборів.

Крім того, ОПОРА вперше в Україні забезпечила якісний аналіз дня голосування через статистично обґрунтоване спостереження на спеціально обраних виборчих дільницях. Так, протягом останніх двох кампаній організація мобілізувала, підготувала та навчила більше ніж 3 000 спостерігачів. Результати статистично обґрунтованого спостереження в першому турі президентських перегонів відрізнялася від офіційних даних ЦВК на 1,15%, а другому – 0,6%.  Варто зазначити, що дані оприлюднюються з ранку понеділка, наступного дня після дня голосування, тобто, задовго до офіційних. ОПОРА розробила та підготувала спеціальне програмне забезпечення, яке дає можливість невідкладно отримувати через закодовані СМС та обробляти дані статистично обґрунтованого спостереження.

Громадянська мережа ОПОРА має досвід підготовки та проведення професійних навчань для членів виборчих комісій. За період нашої роботи було забезпечено тренінги для більше ніж 40 000 членів комісій різного рівня.

Організація бере активну участь і в підготовці та обговоренні змін до виборчого законодавства. Зокрема, у 2011 році ОПОРА координувала адвокаційний проект Консорціуму виборчих ініціатив за підтримки Національного демократичного інституту, метою якого стало врахування пропозицій громадськості до закону «Про вибори народних депутатів України».  В результаті, більше ніж 60% принципових рекомендацій було імплементовано у нову редакцію закону. ОПОРА також є членом робочої групи при Президентові України щодо удосконалення виборчого законодавства і у складі Консорціуму входить до Конституційної Асамблеї.

У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами у окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів, до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua