Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінниччина: зі стартом виборчої кампанії кількість білбордів збільшилася

Вінниччина: зі стартом виборчої кампанії кількість білбордів збільшилася

У Вінницькій області зі стартом виборчої кампанії політичні партії продовжують розміщували зовнішню рекламу. Зокрема, спостерігається збільшення кількості білбордів та сіті-лайтів. Найактивніше їх розміщують 7 політичних сил. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

При в’їзді у Вінницю розміщений білборд з колишнім народним депутатом Віктором Жеребнюком (депутат Верховної Ради 7-го скликання, фракція Партії регіонів).

У місті Гнівань Вінницького району зафіксовано білборди партій «Європейська Солідарність», «Перемога Пальчевського». Також білборди Європейської солідарності розміщені при в’їзді в Гнівань.


У місті Гайсин розміщені білборди Європейської солідарності.

У місті Хмільник спостерігачі ОПОРИ фіксують білборди політичних партій «Європейська Солідарність» та «За майбутнє».

«Щодо розміщення зовнішньої політичної реклами, то наразі про порушення виборчого законодавства не йдеться. Проте партії і політики порушують стандарти чесних і вільних виборів, адже така їхня діяльність суперечить принципу рівних можливостей», - зазначає координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області Наталія Величко.

Відповідно до частини 1 статті 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) - суб’єктів виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. А згідно з частиною 1 статті 52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

ОПОРА повідомляла, що у серпні публічну активність з ознаками агітації проявляли близько 70 партій. Із першим звітом ОПОРИ за результатами спостереження за процесом підготовки до місцевих виборів 2020 можна ознайомитися за посиланням.

Також ОПОРА повідомляла про дочасний старт кампанії на Вінниччині та про «політичну благодійність», яка зі стартом виборчого процесу триває.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області

тел.: +380636286785

email:v.nataliia@gmail.com

Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області

тел.: +38 0977052366

email: halyna.seheda@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua