Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінниччина: виявлено агітаційні матеріали без вихідних даних та у неналежних місцях

Вінниччина: виявлено агітаційні матеріали без вихідних даних та у неналежних місцях

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували на Вінниччині поширення друкованих агітаційних матеріалів без зазначення на них відомостей про замовника, тираж та відповідальної за друк особи.

Так, зокрема, у Лука-Мелешківській об’єднаній територіальній громаді розповсюджують передвиборні програми кандидата на посаду сільського голови Валерія Ваколюка (самовисування), які не містять вихідних даних.

agitaciia bez danyh vinnitsa 26.10

Відповідно до частини 6 статті 54 Закону України «Про місцеві вибори» передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів, а використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється. А згідно з частиною 2 статті 56 цього Закону друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Крім того, у селі Лука-Мелешківська спостерігач ОПОРИ виявив друковані матеріали з агітацією за кандидата на посаду сільського голови Андрія Сокура (самовисування) та кандидата на посаду депутата від Всеукраїнського об’єднання «Самопоміч» Миколу Міщенка у не призначених для цього місцях: на електроопорах та на прилавку в магазині.

agitaciia na elektooporah vinnytsa 26.10

ОПОРА нагадує, що частиною 4 статті 56 ЗУ «Про місцеві вибори» передбачено розміщення друкованих агітаційних матеріалів (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування.

agitaciia v magazyni vinnytsa 26.10

Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів відповідно до статті 212-14 КУпАП передбачає накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичної особи, та від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для юридичних осіб (розповсюджувачів). У випадку ж, якщо розміщення агітаційних друкованих матеріалів порушує правила благоустрою, для порушників-громадян стаття 152 КУпАП передбачає покарання у вигляді штрафу від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів–(044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:

Наталія Величко,

координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Вінницькій області

тел. +38063 628 67 85

v.nataliia@gmail.com

Веб-сайт|Фейсбук|Твіттер

(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua