Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінниччина: спостерігачі фіксують недостатню кількість стаціонарних скриньок для голосування

Вінниччина: спостерігачі фіксують недостатню кількість стаціонарних скриньок для голосування

На Вінниччині у день виборів спостерігачі ОПОРИ зафіксували недостатню кількість скриньок для голосування.

Так, на виборчій дільниці №050157 у селі Лука-Мелешківська (Лука-Мелешківська ОТГ) лише чотири стаціонарні скриньки для голосування на великій дільниці, замість передбачених законом шести.

За словами голови ДВК Руслани Горбатюк, таку кількість скриньок надала їм територіальна виборча комісія.

На великій ДВК №050158 у селі Лука-Мелешківська (Лука-Мелешківська ОТГ) три переносних та три стаціонарних скриньки для голосування. Валентина Любацька, голова виборчої комісії, зазначила, що ТВК не забезпечила їх належними умовами та інвентарем, тому й не вистачає скриньок для голосування.

На великій ДВК №0551033 у місті Гнівань (Гніванська ОТГ) дві переносні та дві стаціонарні скринки для голосування. За словами голови ДВК, на дільниці мало місця, тому поставили лише дві скриньки, інші лежать запаковані.

Середню дільницю (ДВК №051093) у с. Яришівка не забезпечено скриньками для голосування (дві стаціонарних і дві переносних). За словами  голови ДВК Лілії Білоус, ТВК не забезпечила їх відповідними умовами. “Скільки дали - стільки маємо", - каже голова ТВК.

Згідно з частиною 3 статті 76 Закону України «Про місцеві вибори» кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня — не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика — не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

Як зазначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, надання обладнання та інвентаря виборчим дільницям відповідно до пункту 3 частини 1 статті 73 Закону України “Про місцеві вибори”належить до компетенції органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко,
координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Вінницькій області
тел. +38063 628 67 85
(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)
 

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua