Вінниччина: На посади голів балотуються переважно чоловіки, жінки в основному хочуть бути депутатами
Громадянська мережа ОПОРА у Вінницькій області проаналізувала кількість чоловіків та жінок, які зареєструвалися в якості кандидатів на посади голів сільських, селищних і міських рад та депутатів.
Так, зокрема, на вибори, що відбудуться на Вінниччині 11 грудня, на посаду голів сільських селищних рад висунуто 27 кандидатів: 5 – висуванці від політичних партій, 22 – самовисуванці. Зі всіх кандидатів 21 особи – це чоловіки і лише 6 жінок (22.22% від загальної кількості).
Кандидатів у депутати сільських та селищних рад було подано 357 осіб. Із них 215 чоловіків і 142 жінки (41.18% від загальної кількості).
На вибори, що відбудуться у Вінницькій області 18 грудня, кандидатів на посади голів міських рад є 41 кандидатура: 21 – висуванці від політичних партій та 20 – самовисуванці. З усіх поданих кандидатів 37 чоловіків і лише 4 жінки (2,44% від загальної кількості).
Кандидатів у депутати міських рад подано 826 осіб. Із них 552 особи – чоловіки, а 274 жінки (33.2 % від загальної кількості).
Кандидатів на посади депутатів сіл і селищ є 402 особи. Із них 205 чоловіків 197 жінок (49% від загальної кількості).
Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 3 статті 4 ЗУ «Про місцеві вибори», представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку.
Нагадаємо, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області провадять громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах. Закликаємо мешканців Вінниччини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44(вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).
(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.