Вінниччина: На першому засіданні ОВК не обійшлось без проблем
29 серпня, був останній день, коли мали відбутися перші засідання окружних виборчих комісій згідно із Законом України «Про вибори народних депутатів України».
У Вінницькій області практично всі засідання відбулись. Проте, не обійшлось без проблем та порушень.
Так, на засіданні ОВК округів №11(місто Вінниця, частина міста Вінниця, частина Вінницького району), №12 (місто Вінниця, частина міста Вінниця, частина Вінницького району), №15 (місто Шаргород, Мурованокуриловецький, Томашпільський, Тульчинський, Чернівецький, Шаргородський райони), №18 (місто Іллінці, Іллінецький, Липовецький, Немирівський, Оратівський, Погребищенський райони) неможливо було зв’язатись із членами комісії.
В усіх інших округах члени ОВК були повідомлені у телефонному режимі завчасно. Проте, варто зазначити, що в кожному окрузі на засіданні ОВК були присутні не всі члени комісії.
На засіданні ОВК у виборчому окрузі №15 та №17 через відсутність голів комісії головували заступники.
В окрузі №16 від своїх повноважень відмовився член ОВК, не пояснивши причини, а у виборчому окрузі №18, за словами голови ОВК, від виконання своїх повноважень напевне відмовились заступник, секретар та 4 члени комісії, які не з’явились на перше засідання.
По округу №16 адреса місцезнаходження ОВК відрізняється від адреси вказаної у ЦВК. Голова комісії повідомив, що у ЦВК припустились помилки і виправляють адресу ОВК.
На час проведення перших засідань ОВК, за словами спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, матеріально-технічний стан комісій задовільний.
За коментарями звертайтесь:
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.