Вінниччина: «Чорний піар» під чужою символікою
У
Вінницькій області на території виборчого округу №17 (місто Ладижин, Бершадський,
Гайсинський, Теплицький та Тростянецький райони) розповсюджувались листівки з
провокативними запитаннями до кандидатів у депутати Анатолія Матвієнка,
Григорія Заболотного та Миколи Кучера. Така «контрагітація» не містила
будь-яких вихідних даних, крім логотипу Вінницької обласної організації
«Земляки», яка раніше неодноразово заявляла про підтримку кандидата в депутати
Григорія Заболотного.
Голова правління обласної громадської організації «Земляки» Петро Бойко вважає, що це «чорний піар» проти ГО «Земляки» та кандидата у народні депутати по округу №17 Григорія Заболотного.
Також Петро Бойко повідомив, що образливі листівки з’явились після того, як «Земляки» «ставили в коректній формі запитання конкуренту Григорія Заболотного Миколі Кучеру».
Розповсюджені листівки містять запитання, у яких прихильники Григорія Заболотного вбачають елементи наклепу та образи честі й гідності («скільки коштів Ви отримаєте, коли станете тушкою Партії Регіонів…», «скільки Ви отримали прибутку за продаж курортних земель в м. Хмільник своїй фірмі…» тощо). Подібні запитання-звинувачення містяться і в листівках на адресу кандидатів Анатолія Матвієнка та Миколи Кучера.
З цього приводу ГО «Земляки» поки що не подала заяви до правоохоронних органів та прокуратури.
Як зазначив регіональний координатора Громадянської мережі ОПОРА Олег Левченко, це не перший випадок застосування чорного піару на Вінниччині.
«Кандидати наймають технологів і допускають такі речі. Нехай ініціатором стане Григорій Заболотний чи хтось інший - ініціюйте заяву про максимальну порядність виборчої кампанії, щоб Вінницька область виглядала в очах України як адекватна, а не така, що починає виборчий процес з виливання бруду», – зазначив Олег Левченко.
Представник Громадянської мережі ОПОРА звернувся з проханням прокоментувати ситуацію до кандидатів виборчого округу №17. Жоден із них не підтвердив своєї причетності до розповсюдження листівок.
Григорій Заболотний «До кожного із кандидатів ми ставимося рівно, дипломатично і з повагою. Що стосується політичної боротьби, то це приблизно як учні у класі – всі залишаємось друзями, але кожен має за мету вчитися на відмінно і вчитися краще. Ми жодним чином не беремо участі у чорних технологіях».
Анатолій Матвієнко «Я знаю про ці листівки. Все, що там написано – неправда, нічого подібного ніколи не було. Це чорний піар і я не хочу брати в ньому участь».
Микола Кучер «Я тиждень був у відряджені, повернувся два дні тому і був неприємно здивований, коли мені показали листівки із запитаннями до мене. Інших двох листівок я не бачив. Все, що там написано – абсолютна неправда. Я б в жодному випадку не дозволив собі такого по відношенню до інших кандидатів».
Галина Сегеда
прес-секретар
097 705 23 66
За коментарями звертайтесь:
Наталія Величко
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Вінницькійобласті
063 628 67 85
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.