У вінницькій пресі найактивніше «піаряться» Ляшко і Тимошенко
Платні публікації про Олега Ляшка як кандидата в президенти почали з’являтись у ЗМІ Вінниччини ще до його офіційної реєстрації у ЦВК. Як відомо, лідера Радикальної партії Олега Ляшка кандидатом на посаду президента ЦВК зареєструвала 31 березня. А в газеті обласної ради «Вінниччина», наприклад, 21 березня вийшла друком стаття «Перший пішов: Ляшка висунули у президенти» з підзаголовком «Політик із вилами іде на вибори, аби втілити у життя мрії мільйонів українців про чесну, заможну, справедливу країну». У публікації йдеться, зокрема, про те, що «під час революції він був на передовій – безстрашно кидався під кулі, вів за собою багатотисячний натовп, озброював бійців…». Читачів інформують також про з’їзд Радикальної партії, який підтримав рішення О. Ляшка балотуватися, про основні тези його програми тощо.
26 березня в газеті «Вінниччина» вийшла публікація «Олег Ляшко: «Без боротьби ми втратимо Україну!», присвячена баченню Олегом Ляшком способів протистояння російській експансії в Криму. В наступному номері, за 28 березня, газета публікує «аналітичну» статтю «Президентські вибори: портрети потенційних учасників», у якій серед стислих характеристик кількох потенційних кандидатів інформація про Ляшка подається вкінці, а трохи нижче – стаття «Олег Ляшко: «Хто не підтримує свою армію – підтримує чужу».
Цей же текст і з цим же фото (Ляшко в окопі тисне руку українському військовому) дублює газета «33 канал» в номері за 2 квітня – з заголовком «Олег Ляшко: «Я поверну Україні Крим!». В цьому ж номері «33 каналу» вміщено текст «Антиолігархічної декларації» за підписом Олега Ляшка. ідентичний текст цієї «декларації» (про те, що з приходом кандидата до влади в Україні не буде жодного олігарха, а все награбоване ними майно Ляшко поверне державі) газета «Вінниччина» опублікувала 4 квітня…
Дещо пізніше активізувалось просування в обласній пресі Юлії Тимошенко. Стаття під заголовком «Якщо повірите, я зможу перев’язати Україні рани» (про ХІІ з’їзд ВО «Батьківщина», на який «представники з усієї України з’їхалися, щоб висловити своє «Так!» патріотичній жінці, котра повернулася із в’язниці, де просиділа 933 дні і ночі, але не втратила віри в рідну країну, в її людей, і підтримати в такий спосіб її крок – балотуватися кандидатом у Президенти…») вийшла в газеті «Вінниччина» за 2 квітня. 4 квітня в цій же газеті опубліковано статтю «Тимошенко збирається зламати хребта олігархії». …
Також у «Вінниччині» за 2 квітня вміщено публікацію «Порошенка у Вінниці благословили на президентство» (як повідомляла ОПОРА, саме у Вінниці Петро Порошенко офіційно й урочисто заявив, що йде в президенти). А газета «33 канал» повідомлення про офіційне висунення кандидатами на посаду президента П. Порошенка і Ю. Тимошенко поєднала в одній публікації порівняно нейтрального тону («Порошенко йшов у президенти з Вінниці. Підтримати Тимошенко до Києва їздила велика делегація вінничан», №14 за 2 квітня). Проте в цьому ж номері «33 каналу» бачимо й окрему статтю про кандидата Тимошенко: «Юлія Тимошенко: «Ми повернемо Крим і виженемо окупантів». Автор статті називає кандидатку більш виваженою, але не менш сміливою і рішучою, здатною боротися з будь-ким, хто становить загрозу для України, а також зазначає, що «іншим кандидатам забракло сміливості кинути виклик олігархії»…
Решта претендентів на президентську посаду згадуються в газетних публікаціях на Вінниччині лише побіжно - переважно в контексті їхньої реєстрації в ЦВК чи в рейтингах соцопитувань (наприклад, «Вінницька газета» за 28 березня в рубриці «Новини – Україна» пише, що «Петро Порошенко переконливо лідирує в президентському рейтингу, більш ніж удвічі випереджаючи Віталія Кличка та Юлію Тимошенко...») або не згадуються зовсім.
Галина Сегеда,
прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА
у Вінницькій області
097 705 23 66
За коментарями звертайтесь:
Наталія Величко
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Вінницькійобласті
063 628 67 85
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.