Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » У Вінниці працівники поліції удосконалили свої знання про виборче законодавство

У Вінниці працівники поліції удосконалили свої знання про виборче законодавство

Майже 70 працівників поліції превенції та слідчих Національної поліції удосконалювали свої знання та навички щодо виборчого законодавства та реагування на типові порушення під час виборів і в день голосування. Тренінги «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» відбулися у Вінниця 19 лютого.

Мета навчань – сприяння роботі працівників поліції у реагуванні на звернення та повідомлення про правопорушення виборчого процесу для забезпечення  законності, належного документування та розслідування. Навчання відбулися для двох груп правоохоронців – представників поліції превенції та слідчих Національної поліції. Поліцейські з різних районів Вінниччини пройшли не лише теоретичний курс, але й мали змогу відпрацювати на практиці різні умовні правопорушення. 

«Оскільки у нас виборче законодавство швидко змінюється, а виборчий процес є непостійним, є необхідність активізувати знання працівників превенції та слідчих щодо своєчасного та оперативного реагування, належної фіксації та розслідування справ, пов’язаних з виборчими злочинами. Аудиторія сильна, поліцейські добре володіють нормативною базою, особливу увагу зосереджуємо на нетипових ситуаціях, що можуть виникати під час виборів», - зазначила тренерка ОПОРИ Ольга Мазаєва. 

Як зазначив тренер ОПОРИ Дмитро Баштовий, тренінги проводяться з ціллю розібрати на практиці ситуації, з якими може стикатись поліція під час виборчого процесу.

«Питання не в реагуванні поліцейських, бо вони реагують нормально, а в розробці певних алгоритмів дій на типові порушення. Під час навчання ми розбираємо основні типи порушень при веденні агітації, аби поліцейські могли зреагувати не лише коли спостерігачі дзвонять, а й самі. Зі слідчими також розбираємо ситуації щодо виборчих злочинів. Адже є такі статті у законодавстві, з якими слідчі нечасто стикаються. Наше завдання – дати теоретичний курс і розібрати практичні кейси. Враження наразі найкращі», - сказав тренер.

«Навчання було цікавим та корисним, адже під час розгляду ситуаційних завдань тренери пояснювали, як саме діяти у випадку порушень, куди звертатися, яка має бути доказова база», - ділиться враженнями від тренінгу старший інспектор сектору превенції Козятинського відділку поліції Людмила Гайдучок.

За словами заступника начальника відділу слідчого управління Національної поліції у Вінницькій області Сергія Возного, будь-яке навчання має певну користь, а тим більше коли воно вузькопрофільне і несе певний об’єм інформації  напередодні важливих подій.

«Під час навчання нам поновлюють інформацію, яку ми знаємо, і дають ту, яку ми не знаємо. Особливо корисно це у форматі сценаріїв, де можна обговорити питання, сказати свою точку зору. Варто поновлювати свої знання не тільки напередодні виборів, а раз у рік чи раз у два роки, оскільки кримінальні провадженні є і до виборів, і після, і розслідувати їх потрібно», - розповів Сергій Возний.

Загалом навчання щодо особливостей застосування законодавства під час виборів Президента України та Верховної Ради України пройдуть близько 3 тисяч працівників  патрульної поліції та слідчих Національної поліції у кожній області та місті Києві.

Зазначимо, що моніторинг діяльності правоохоронних органів та судових інституцій України, який у 2015 році провела Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), засвідчує безрезультатність понад 75% кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян під час виборів народних депутатів 2014 року. До суду дійшло лише 4,5% кримінальних проваджень (13 з 291 проваджень). У 74% досудових розслідувань на місцевих виборах 2015 року органи слідства встановили відсутність складу кримінального правопорушення, що призвело до закриття відповідних проваджень.

Довідково: Ця ініціатива реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди уряду Великої Британії


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua