У Вінниці оштрафували громадянина за поширення передвиборної агітації без вихідних даних
Вінницький міський суд притягнув до адміністративної відповідальності громадянина за розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації без вихідних даних та обрав як покарання штраф у розмірі 65 гривень. Інформація про це розміщена на офіційному сайті Вінницького міського суду Вінницької області 11 лютого.
«Судом встановлено, що чоловік роздавав газети, у яких знаходились буклети з інформацією про одного із кандидатів у Президенти України без зазначення відомостей про тираж та друк, що є порушенням ч. 2 ст. 212-13 КУпАП, а саме: розповсюдження під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження», - йдеться у повідомленні.
На підставі наданих доказів з урахуванням пояснень особи, що притягується до відповідальності, суд наклав на громадянина стягнення у вигляді штрафу розміром 65 грн.
Відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про вибори Президента України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.
Також відповідно до частини 1 статті 58 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України».
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.