У Вінниці ОПОРА та помічники народних депутатів обговорили основні здобутки парламентарів за два роки роботи
30 листопада у Вінниці в конференц-залі Муніципально-громадського центру е-урядування відбулася публічна дискусія, присвячена підбиттю підсумків річного моніторингу ОПОРИ, зокрема й за діяльністю 4 депутатів-мажоритарників Вінницької області у Верховній Раді України та їхніх округах.
Участь у дискусії взяли помічники народних депутатів, громадські активісти та журналісти.
Під час заходу громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області Наталія Величко розповіла про підсумки щомісячного моніторингу народних депутатів Верховної Ради України та про здобутки парламентарів за два роки роботи, а також про проблеми у роботі українських мажоритарників.
Наталія Величко розповіла, що з лютого по жовтень 2016 року в рамках програми USAID РАДА Громадянська мережа ОПОРА провела масштабний і комплексний моніторинг діяльності 105 депутатів-мажоритарників. 25 регіональних громадських консультантів проекту та група аналітиків щомісяця працювали над збором, обробкою та зведенням результатів активності депутатів на законодавчому рівні та на рівні їхніх виборчих округів.
«Основними цілями цієї діяльності було виявити та підкріпити фактичними даними основні проблеми у роботі українських мажоритарників щодо виконання ними своїх прямих обов'язків, зокрема тих, що стосуються прямої взаємодії з виборцями та вирішення проблем їхніх виборчих округів, проінформувати народних обранців та їхні команди щодо стандартів роботи депутата та стимулювати до кращого виконання депутатських обов’язків», - зазначила представниця ОПОРИ.
За словами Наталії Величко, за дворічними показниками ефективності законотворчої роботи та законодавчої спроможності Верховна Рада VIII скликання виглядає дещо краще за Раду VII скликання, однак поступається парламентам давніших скликань.
«Головною причиною низького рівня продуктивності законотворчої роботи парламенту – в надмірній кількості законопроектів, які реєструють народні депутати. Депутати Верховної Ради VIII скликання за перших два роки зареєстрували вдвічі більше проектів законів, ніж їхні колеги, які працювали в парламенті далекого III скликання. Зважаючи на те, що кількість ініційованих депутатами законопроектів постійно зростає, а кількість законів, які приймає Верховна Рада, лишається відносно стабільною – 8 з 9-ти проектів законів, зареєстрованих депутатами в парламенті, взагалі не мають перспектив стати законами», - сказала Наталія Величко.
Більш детально про критерії моніторингу та методологію оцінки депутатів можна прочитати тут, про щомісячну активність депутатів у їхніх округах – тут. Щомісячні показники 105 депутатів за усіма критеріями моніторингу містяться у їхніх профайлах на сайті РАДА.
Зі звітами Громадянської мережі ОПОРА щодо основних підсумків діяльності Верховної Ради України VIII скликання за два роки роботи можна ознайомитись на сайті rada.oporaua.org:
- 2 роки діяльності Верховної Ради України VIII скликання: законодавча спроможність та законотворчий процес
- Ефективність роботи парламентських комітетів
- Результати моніторингу 105 депутатів за лютий – жовтень 2016 року: підсумковий рейтинг
Захід здійснено Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (виконується Фондом Східна Європа).
За коментарями звертайтеся: Наталія Величко, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел, email: 063 628 6785, v.nataliia@gmail.com
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
Довідково:
У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.