У Вінниці Гриценко критикував владу за непрофесійність і розповів про фінансування виборчої кампанії
У четвер 24 квітня з агітаційним візитом у Вінниці побував кандидат на посаду Президента України Анатолій Гриценко. Вранці він провів прес-конференцію для місцевих ЗМІ в конференц-залі одного з готелів, після цього у програмі візиту кандидата були записи на прямі ефіри на радіо й телебаченні, а о 18 годині Анатолій Гриценко спілкувався з виборцями в центрі міста на майдані Небесної Сотні (колишня площа Театральна). До речі, перед виходом кандидата на сцену на ній виступив переможець телешоу «Голос країни» Іван Ганзера.
Головними тезами у спілкуванні Анатолія Гриценка з виборцями та журналістами були твердження про необхідність дієвої люстрації, проведення президентських виборів для стабілізації ситуації в державі; про те, що Україна повинна бути єдиною унітарною державою, про те, що нинішня влада діє непрофесійно і «здала Крим». Кандидат озвучив власне бачення шляхів боротьби з російською агресією та сепаратизмом на сході України, наголосив на необхідності боротьби з корупцією та посиленні обороноздатності держави, відповідав на письмові питання виборців на площі.
Представнику Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області вдалося поставити Анатолію Гриценку декілька запитань.
Що ви плануєте зробити, після того як отримаєте повноту президентської влади, для боротьби з політичною корупцією, для забезпечення прозорості фінансування виборчих кампаній та прозорості фінансування політичних партій?
Мені легко на нього відповідати. Якщо ви слідкуєте за моєю діяльністю, можете перевірити. Зараз на сайті, не можу сказати, що в режимі онлайн, оскільки інформація надходить дискретно, але кожен день інформація оновлюється: всі надходження до мого виборчого фонду з прізвищами людей і з назвами підприємств, які перераховують. Я їх, до речі, не знаю. І витрати: де орендується приміщення, де оплачується ефірний час (зараз це згідно нормативів, які визначені ЦВК). Усе це є зараз, не під ваше питання, бо так само було в 2009 році, коли я балотувався. Так само на персональному сайті я був один з 19 кандидатів, який це робив. Я працював у вашому середовищі, очолював неурядову організацію «Центр Разумкова», тому для мене це абсолютно природно було постійно, незалежно від того, є виборча кампанія, чи немає. Якщо це вимога буде чи рекомендація до всіх кандидатів і треба буде якісь речі підписати, я підпишу, підтримаю вашу ініціативу, тому що це має бути постійно.
Чи готовий ваш виборчий штаб оприлюднити свої заробітні плати та загальні витрати штабу?
Ви будете здивовані: от я, голова партії, грошей не отримую. Керівники наших організацій не отримують грошей. Можливо, тому, що в нашій партії близько 3 тисяч людей. Ми не декларуємо 600 тисяч, як «Батьківщина», чи півтора мільйони, як було донедавна у Януковича. То все блеф... Тому що сплачують членські внески, роблять добровільні пожертви. Чи готові ми оприлюднювати такі цифри? Готові. Тільки за однієї умови: коли це зроблять всі. Добре? Я за.
Це питання лише прозорості. Якщо хтось один почне, буде результат…
Ще раз: ми почали прозорість на сайті. Хай зроблять всі те, що ми зробили. Потім зробимо наступний крок, немає питань. Просто будь постійно білою вороною… Я сім’ю бачу рідше, ніж вас. Тому наші кроки по прозорості будуть на один крок попереду всіх. Оце я вам гарантую.
Тут є ще один важливий момент: з цих зарплат працівників виборчих штабів мають сплачуватись податки, і ці податки мають йти на оборону.
Я на вашій стороні. Тільки нехай тут сяде Порошенко, Тігіпко…
Ми до всіх звертаємося.
Порошенко оприлюднив уже?
Ні, ми так само до нього звернулися…
Тільки зробить – зразу, нема проблем. Я перший зробив на сайті, хай він зробить те саме. Добийтеся від нього, від Тігіпка, від Тимошенко. Хтось зробив, як я зараз – доходи і витрати на сайті? Ні. Тоді, будь ласка, давайте бути чесними. Друге: в мене всі побували вдома і побачили, як я живу, побачили декларацію, автомобіль і так далі. Тут прийде кандидатша в президенти, в якої 150 тисяч і одна кімната на 50 метрів. Задавайте питання. Логічно, так? Прийде сюди кандидат в президенти - мільярдер доларовий. Задавайте питання: у вас є офшори? От у мене нема офшорів, зараз вам під камеру кажу, зарубіжних рахунків в банках. Прийдуть Тігіпко, Порошенко – задавайте їм ці питання голосно так само... Якщо сяде тут Порошенко, Тігіпко, готовий – ідемо прямо зараз на детектор брехні: жодного разу не брав і не давав хабарі. Хай вони це скажуть. І тоді питання прозорості відпаде повністю. Бо в когось затремтить рука, і на цьому закінчиться президентство. Тому я за прозорість. І демонструю першим той стандарт, до якого ще ніхто не дійшов, і демонстрував з 2009 року…
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.