Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Порушення, зафіксовані на Вінниччині в день голосування, не вплинули на результати волевиявлення

Порушення, зафіксовані на Вінниччині в день голосування, не вплинули на результати волевиявлення

На Вінниччині вибори пройшли конкурентно та мали законний характер. Зафіксовані порушення були різноплановими та не суттєвими і не плинули на результати голосування. Про це розповіла координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області Наталії Величко 26 жовтня у Вінницькому пресклубі.

За словами Наталії Величко, усі дільниці, де були присутні спостерігачі ОПОРИ, відкрилися вчасно. Виборчі комісії в звичному режимі розпочали свою роботу і спостерігачі не зафіксували критичних проблем з відвідуваністю засідань та організацією процесу голосування в умовах протиепідемічних заходів.

«Проте вже на початок голосування ми зафіксували порушення. У Крижопільському районі спостерігача ОПОРИ не пустили на виборчу дільницю №050515, відтак він не зміг спостерігати за ранковим засіданням дільничної виборчої комісії», - розповіла координаторка.

У день голосування на Вінниччині було зафіксовано низку порушень, та вони не мали масового характеру. Так, на кількох дільницях не було достатньої кількості стаціонарних скриньок. У Барському районі на одній із дільниць виборцю дозволили проголосувати без паспорта.

Як зазначила Наталія Величко, у Хмільницькому районі на дільниці не вистачило бюлетенів для голосування, оскільки їх не надала дільничній комісії територіальна виборча комісія.

Також координаторка розповіла, що спостерігачі ОПОРИ фіксують порушення і при процедурі передачі виборчої документації з дільничних виборчих комісій на територіальні.

«Спостерігачі ОПОРИ зафіксують факти переписування протоколів на міській ТВК у місті Вінниця. Так, було зафіксовано, що члени ДВК №051576 привезли для здачі не запаковану у секьюрпарки виборчу документацію та переписували протоколи. За словами спостерігача, членкиня комісії ДВК №050163 проставляла печатки на конвертах з виборчою документацією під час того, як розпаковували мішок з документацією. На відео чути як вона говорить, що взяла печатку з собою», - повідомила Наталія Величко.

Як розповіла координаторка, ОПОРА зазначає, що інтенсивна залученість Президента України Володимира Зеленського до агітаційної кампанії партії «Слуга народу» негативно вплинула на просування визнаних демократичних стандартів щодо розмежування державних та партійних інтересів, а також попередження практики зловживань адміністративними ресурсами на різних рівнях. 

26.10.2020_vinnytsia_padsumkova preskonferenciia_1

Із заявою ОПОРИ щодо попередніх результатів спостереження на місцевих виборах – 2020 можна ознайомитися тут.

 

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua