Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Індекс публічності 2016: чи є зміни у роботі Вінницької міської ради?

Індекс публічності 2016: чи є зміни у роботі Вінницької міської ради?

Третій рік поспіль Вінницька міська рада стає об’єктом дослідження рівня Індексу публічності органів місцевого самоврядування міст України. Що змінилося у роботі Вінницької міської ради йшлося сьогодні, 21 грудня, у Вінницькому прес-клубі.

Учасники дослідження аналізували рівень відкритості, прозорості та підзвітності Вінницької міської ради. Дослідження загалом охопило всі обласні центри країни, крім Донецька та Луганська, а їх результати дозволили оцінити і порівняти публічність муніципалітетів в цілому, а також сформувати окремий рейтинг публічності міських голів, виконавчих органів та депутатського корпусу. Тож Вінницька міська рада цьогоріч у загальнонаціональному рейтингу посіла 4 місце.

Як розповіла координатор дослідження Індексу публічності у Вінниці Тетяна Науменко, у 2016 році загальний показник Вінниці, порівняно з минулим роком, знизився на 6% та склав 64% (як і в попередньому періоді, міська рада має задовільний рівень публічності), в загальнонаціональному рейтингу Вінницька міська рада посіла 4 місце, поступившись Луцьку (79%), Івано-Франківську (77%) та Києву (67%).

«Така тенденція зумовлена як зменшенням бальної оцінки окремих показників, що досліджувалися в минулих роках, так і низькими оцінками по окремим індикаторам, що були включені до шкали оцінювання в поточному році», - зазначила Тетяна Науменко.

За словами координатора дослідження у Вінниці, найменше зниження показників публічності спостерігається по індикаторам, що стосуються діяльності міського голови (74% в 2016 році проти 75% в 2015 році).

Загалом, більшість досліджуваних показників по даному суб’єкту владних повноважень  залишилися незмінними у порівнянні з минулим періодом.  Серед нових інструментів, що були досліджені в поточному році та забезпечили досить високий рівень публічності варто відмітити: використання для здійснення більшості публічних закупівель системи електронних закупівель ProZorro, впровадження практики громадського бюджету, розміщення на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів відповідної інформації по Вінницькій міській раді.

Як розповіла Тетяна Науменко, рівень публічності органів виконавчої влади Вінницької міської ради в 2016 році знизився на 7% та досяг позначки 69%. Серед позитивних зрушень -  впровадження системи електронних петицій, оприлюднення на веб-сайті інформації про фінансові ресурси міської ради, які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів, розміщення ряду інформації у форматі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Поряд з цим, на веб-сторінці ради відсутній цілий ряд відомостей, які раніше не досліджувалися, але увійшли до цьогорічного моніторингу, зокрема, відсутній перелік наборів даних міської ради, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних; фінансова звітність та реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності; відомості щодо комплексних схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами в місті, інформація про рекламні засоби міської ради; не оприлюднено протоколи (стенограми) засідань містободівної ради та інформація про порядок оскарження рішень ОМС. 

«Показник публічності депутатів міської ради в поточному році становить 51%, що на 9% нижче, ніж в попередньому періоді. Таке падіння зумовлене, передусім, негативними змінами в процесі звітування депутатів міської ради. Зокрема, відсутній графік звітування депутатів в поточному році, не оприлюднено жодного звіту про роботу депутатів та депутатських комісій на веб-сайті рад, жоден депутат не надав інформації до міської ради щодо звітування про виконання доручень виборців протягом останнього року та про звітування перед виборцями відповідного виборчого округу про свою діяльність;  лише одна постійна комісія прозвітували перед радою про результати роботи у поточному році», - розповіла Тетяна Науменко.

За її словами, як і раніше, не оприлюднено декларації про майно та доходи депутатів міської ради, інформацію про розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання, план реалізації депутатами доручень виборців тощо. Окрім того, погіршилась ситуація з організацією прийому громадян - більшість депутатів, що були перевірені протягом періоду моніторингу взагалі не вели прийом виборців в зазначений час або припиняли його за 1-2 год. до зазначеного часу.

«Серед позитивних зрушень варто відмітити розміщення на веб-сторінці більш повної інформації про депутатів міської ради та графік прийому громадян, оприлюднення на сайті результатів поіменних голосувань, започаткування практики регулярної відеотрасляції (он лайн трансляції) засідань сесії», - зазначила координатор дослідження.

Представниця Вінницької міської ради, директор КП «Інститут розвитку міст» Аліна Дяченко зазначила, що результати дослідження є важливими та допоможуть міській раді скоригувати діяльність та покращити роботу.

«На надзвичайно приємно, що ми продовжуємо залишатися в першій п’ятірці в Україні та маємо задовільний рівень публічності. В той же час нам є над чим працювати. Особливо це стосується депутатського корпусу. Вочевидь, це пов’язано з тим, що це новий депутатський корпус, тому будемо продовжувати роботу у цьому напрямку. Також ми хотіли б побачити інструментарій або індикатори дослідження наступного року, щоб покращити свої показники. Адже є те, що вимагає Законодавство, а є те, що може бути добровільним», - сказала Аліна Дяченко.

Нагадаємо, Індекс публічності – це спільний проект ОПОРИ та мережі партнерів, який реалізовується уже третій рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес.

Детальніше про минулорічні дослідження можна почитати на веб-сторінці: publicityindex.org  

За детальнішою інформацією звертайтесь: Тетяна Науменко – 096 948 44 21


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua