На Вінниччині спостерігачі зафіксували недостатню кількість скриньок та неналежним чином облаштовані кабінки
У Вінницькій області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ зафіксували певні невідповідності в оформленні дільниць згідно з вимогами виборчого законодавства.
Так, зокрема, на ДВК №050832 у с. Нижча Кропивна (Райгородська сільська громада) комісія отримала лише 1 велику скриньку для голосування замість мінімально встановлених 2 і одну маленьку скриньку. Факт отримання підтверджується актом, де написано, що отримали загалом 2 скриньки. Також на ДВК №050835 у с. Салинці (Райгородська сільська громада) є лише 1 велика скринька.
Крім того, на ДВК №050085 у смт. Джулинка (Джулинська сільська громада) кабінки для голосування були оформлені доволі відкрито, що могло стати проблемою для збереження таємниці голосування. Попри те, що в законодавстві не прописані правила оформлення кабінок для голосування, традиційно кабінки завішують тканиною таким чином, щоб висота кабінки була вищою за зріст людини і щоб можна було закрити виборця з чотирьох боків.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 Закону України «Про місцеві вибори», голосування проводиться у спеціально відведеному приміщенні, в якому обладнуються у достатній кількості кабіни для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх - не менше чотирьох, для великих - не менше шести.
Також згідно з ч. 3 ст. 76 ЗУ, кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.
Нагадаємо, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області провадять громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах. Закликаємо мешканців Вінниччини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44(вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).
(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.