Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Микола Катеринчук: Прозорі вибори – це вибори, де є рівні можливості в усіх кандидатів

Микола Катеринчук: Прозорі вибори – це вибори, де є рівні можливості в усіх кандидатів

На запитання представника Громадянської мережі ОПОРА відповів кандидат у народні депутати до Верховної Ради України народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Микола Катеринчук (ВО «Батьківщина», виборчий округ №13 – місто Калинівка, місто Козятин, Хмільник, Калинівський, Козятинський, Хмільницький райони)

Що ви як кандидат можете зробити для дотримання прозорості виборчого процесу?

Зараз ми займаємось тим, що відслідковуємо піраміди, які створюють наші опоненти щодо скупівлі голосів, підкупу виборців. Ми зараз фіксуємо, де з’являються люди, які роздають гроші. Ми моніторимо ЗМІ. Входимо в технологічну частину створення дільничних виборчих комісій. У кого буде керівництво в ДВК, той практично буде контролювати процес, тому ми зараз ретельно відбираємо своїх членів і спостерігачів та дивимось, що роблять наші опоненти.

Прозорі вибори для мене – це вибори, де є чесна боротьба, де у кандидатів є однакові можливості, принаймні зустрічатися з людьми. На сьогоднішній день у Хмільницькому районі голови сільрад, отримавши гроші від одного з кандидатів, просто залякують людей, щоб вони не приходили на зустрічі зі мною. Хоча інші кандидати отримують можливість зустрічатися з людьми. Я часто виступаю надворі, тому що мене не пускають в клуби, відключають світло, тому ми возимо з собою генератор. І от зараз є випадки, коли людей почали просто залякувати, погрожуючи, що їх вб’ють у разі, якщо вони будуть агітувати за мою кандидатуру. Ми вже звернулися в органи МВС, і я думаю, що буде якась реакція.

Чому ви хочете бути депутатом Верховної Ради України?

 Тому що я голова Європейської партії України, я належу до Об’єднаної опозиції. Я хочу, щоб змінилася влада в країні, я знаю як це робити, бо вже робив у 2004 році. Я хочу, щоб Юлія Тимошенко була на волі. І дуже не хочу, щоб Партія регіонів була при владі. Треба змін, і ці зміни ми будемо робити на цих виборах. Крім того, у моєму окрузі дуже багато проблем, які не вирішуються, тому що люди на місцевих виборах поставились до виборів як до гри, не розуміючи, що їхнє життя залежить на 99% від того, які повноваження і хто представляє їх в органах місцевого самоврядування. І медичні експерименти, відсутність доріг, відсутність освітлення на вулицях, відсутність можливості звернутися за допомогою до держави, отримати законом встановлені соціальні гарантії, отримати можливість безкоштовної освіти, безкоштовної медицини, питання земельні, які на сьогоднішній день є ключовими в розумінні того, як селянин далі буде жити. Все це мене штовхає на те, щоб перемогти в своєму окрузі і зупинити той рівень несправедливості і злочинності, який є сьогодні на Вінниччині.

Який перший крок ви зробите для вашого регіону, для України, ставши народним депутатом?  

Я думаю, що після виборів дещо зміниться в конфігурації Верховної Ради. Я не думаю, що там вже буде більшість Партії регіонів і комуністів. Думаю, що ми матимемо більшість і матимемо можливість впливати на бюджет. А це означає, що буде більше допомоги на будівництво доріг, яких не вистачає сьогодні. Я думаю, що ми скасуємо цей медичний експеримент, який нічого спільного зі здоров’ям людей і лікуванням та профілактикою захворювань не має. Це питання тільки виключно адміністративних важелів і економії коштів на утримання медичних установ, бо в цих ФАПах і амбулаторіях не з’явилася ні «зеленка», ні бинти, ні жодного медичного обладнання. Наступний крок – це обов’язково зміни в орендних відносинах, бо зараз селяни отримують до 3% за оренду паю. Ще півроку тому мною зареєстровано законопроект, який встановить 7%. Крім того, в мене вже зараз зареєстровано законопроект, який стосується так званого БТІ, котре встановлює побори, пов’язані з тим, що люди при оформленні спадщини мають виплачувати за хату чи за клаптик землі від п’яти до дев’яти тисяч гривень, яких у них немає. Відновлення всіх рівнів соціальних гарантій, які були скасовані – чорнобильцям, афганцям, дітям війни, багатодітним матерям, людям по догляду за інвалідом першої групи тощо. Зупинка продовження мораторію на продаж землі, зупинка податкової реформи – скасування податкового кодексу, прийняття нашого варіанту податкового кодексу (я є одним із авторів цього документу). Зміна бюджетної політики, щоб ті підприємства, які працюють, використовуючи майно громадян або громади, які живуть в певному селі чи місті, були зареєстровані як юридичні особи саме там і сплачували податки саме там. Крім того, ще зо два десятки законопроектів, які сьогодні лежать у парламенті, але їх більшість не приймає, тому що вважає їх недоречними, проте вони важливі для певних категорій громадян, які залежать від тих законів, які приймає Верховна Рада.

Галина Сегеда
 прес-секретар
097 705 23 66
За коментарями звертайтесь:
Наталія Величко
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Вінницькій області
063 628 67 85

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua