Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Майже за місяць роботи у ТВК Вінниччини відбулася 91 заміна

Майже за місяць роботи у ТВК Вінниччини відбулася 91 заміна

Від моменту утворення в області територіальних виборчих комісій у їхньому складі відбулася низка замін. Їх найбільше робили політичні партії «Голос» та «За майбутнє». Заміни відбувалися відповідно до постанов Центральної виборчої комісії від 20 серпня 2020 р. №191, від 25 серпня №202, від 28 серпня №207 та від 1 вересня №216. Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Загалом, від часу створення ТВК і 4 вересня, в комісіях області відбулася 91 заміна. Раніше ОПОРА повідомляла, що відповідно до постанов ЦВК, станом на 15 серпня у складі територіальних виборчих комісій Вінницької області відбулося 35 замін. Найбільше своїх представників тоді замінили політичні партії «Солідарність жінок України» та «За майбутнє».

Обласна ТВК

Так, у Вінницькій обласній територіальній виборчій комісії замінено членкиню комісії: Сніжану Максименко від партії «Голос» замінили на Ірину Бутиріну. Також замінено Олену Корчаку від політичної партії «Рівне разом» на Михайла Гавліцького.

Районні ТВК

У Вінницькій районній територіальній виборчій комісії відбулася заміна заступника голови: Сергія Сушака від політичної партії «Голос» замінено на Юлію Поліщук. Також було замінено членкиню комісії від політичної партії «Голос»: Інну Бандерес замінено на Ольгу Герасимович. Від Партії промисловців і підприємців України замінено члена комісії: Владислава Шапельського замінили на Наталію Чорну

У Гайсинській районній територіальній виборчій комісії відбулася заміна заступника голови комісії. Ольгу Гнатюк від політичної партії «Голос» було замінено на Сніжану Кухаренко. Також від партії «Голос» замінено члена цієї комісії: Олесю Балюк на Володимира Хренова.

Члена комісії Ярослава Годза від політичної партії «За майбутнє» замінено на Ганну Репіч.

У Жмеринській районній територіальній виборчій комісії відбулася заміна членів комісії від політичної партії «Голос»: Діану Грицик замінено на Тетяну Задойко, а Ігора Щербакова – на Марію Литвиненко.

Членкиню комісії Зульфію Шевчук від політичної партії «За майбутнє» замінено на Віту Гамарнік.

У Могилів-Подільській районній територіальній виборчій комісії відбулася заміна членів комісії від політичної партії «Голос»: Романа Єдинчука замінено на Людмилу Островську, а Олену Ігнатенко замінено на Владислава Следя.

Ірину Соколовську від партії «За майбутнє» замінено на Євгенію Погребняк, а Володимира Нестерука від партії «Слуга народу» замінили на Людмилу Шиндировську.

У Тульчинській районній територіальній виборчій комісії голову комісії Ольгу Костюк від політичної партії «Європейська солідарність» замінено на Світлану Чижук.

Також відбулася заміна члена комісії від політичної партії «УДАР»: Галину Дегтерьову замінено на Наталю Танасієнко. Сергія Янкового від Партії промисловців і підприємців України замінено на Любов Король. Світлану Лівандовську від партії «За майбутнє» замінено на Вікторію Джуринську. Наталію Херсун від Народно-демократичної партії на Оксану Бабенко.

У Хмільницькій районній територіальній виборчій комісії відбулася заміна членкинь комісії Наталії Войціцької від партії «За майбутнє» на Олену Гурську, а Галини Шевчук на Галину Стасів.

Міські ТВК

У Барській міській територіальній виборчій комісії замінили секретаря Людмилу Кулішко від партії «Голос» на Дарію Коновалову. Також замінили Лілію Шамрай від політичної партії «Громадянська позиція» на Аллу Коваль.

У Бершадській міській територіальній виборчій комісії замінили голову Марію Мельниченко від партії «Голос» на Ларису Натолочну, а члена комісії Павла Матвійчука від політичної партії «Нова Політика» на Ларису Жук.

У Вінницькій міській територіальній виборчій комісії замінено членкиню комісії Оксану Кулакову від політичної партії «Партія захисників України» на Юрія Ямпільського.

У Гайсинській міській територіальній виборчій комісії замінено членкиню комісії Тетяну Карпенко від політичної партії «Україна Славетна» на Тетяну Ситник. А Олену Ткач від політичної партії «За майбутнє» замінили на Світлану Вусик.

У Гніванській міській територіальній виборчій комісії замінили членів комісії від партії «Голос». Так, відповідно, замість Леоніда Борозєнцева призначено Валентину Танасюк, а замість Юлії Глиняної – Олену Слободенюк. Також замінено Віктора Коренюка від партії «УДАР» на Тетяну Соломко.

У Жмеринській міській територіальній виборчій комісії замінили членів комісії від партії «Голос». Так, відповідно замість Людмили Глиняної призначено Іларію Олімову, а замість Оксани Огневої – Маріну Михайленко. Також відбулася заміна від партії «Об’єднання «Самопоміч»: Наталю Кухарчук замінили на Олександра Стіпанкевича. Ольгу Козинець від політичної партії «За майбутнє» замінили на Олену Гринчук.

У Калинівській міській територіальній виборчій комісії замінили членкиню комісії від партії «УКРОП» Галину Тімофєєву на Ольгу Пилипчук.

У Козятинській міській територіальній виборчій комісії замінили членів комісії від партії «Голос». Так, Віту Верхолюк замінили на Вадима Грабового, Анастасію Каричківську на Ольгу Цвєткову, а Марію Коваль на Андрія Вінніка. Також замінили Наталію Гайдучок від Партії промисловців і підприємців України на Ярославу Михайловську.

У Ладижинській міській територіальній виборчій комісії замінили членкиню комісії від політичної партії «Громадянська позиція» Варвару Гребенюк на Наталію Лебідь.

У Могилів-Подільській міській територіальній виборчій комісії замінили членів комісії від партії «Голос». Так, відповідно замість Лалі Кісілевської призначено Інну Сувідову, а замість Алли Чумаченко – Володимира Яхна. Тетяну Шипович від політичної партії «Рух нових сил Михайла Михайла Саакашвілі» замінили на Людмилу Мазур.

Юлію Молодчак від політичної партії «Громадянський рух «Спільна справа» замінили на Петра Полятичка.

У Немирівській міській територіальній виборчій комісії відбулася заміна секретаря Ірину Янковську від політичної партії «Голос» на Світлану Ус, а членкиню комісії від цієї ж партії Марину Морочинську на Руслану Топчій.

Тетяну Хіхлач від партії «За майбутнє» замінили на Ірину Гесаль. Ірину Спринчак від партії «Україна Славетна» замінили на Світлану Руду.

У Тульчинській міській територіальній виборчій комісії відбулася заміна заступника голови комісії від політичної партії «УДАР»: Володимира Козоріза замінили на Галину Брижату.

У Хмільницькій міській територіальній виборчій комісії відбулася заміна членкині комісії від «Об’єднання «Самопоміч»: Зою Фиц замінили на Антоніну Кременчук. Також тут відбулася заміна заступника голови від політичної партії «Слуга народу»: Олега Тарана замінили на Ірину Волкотруб.

У Шаргородській міській територіальній виборчій комісії відбулася заміна членкині комісії від партії «За майбутнє»: Лілію Письменну замінили на Галину Калініченко. Також Анатолія Кісілевича від ВО «Свобода» замінили на Оксану Тверохліб.

У Ямпільській міській територіальній виборчій комісії відбулася заміна голови комісії від партії «За майбутнє»: Валентину Бабанову замінили на Олександра Работинського.

Нагадаємо, відповідно до частини 1 статті 33 Виборчого кодексу України, виборчі комісії є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів і забезпечувати реалізацію виборчих прав громадян України, додержання та однакове застосування виборчого законодавства. У частині 4 йдеться, що територіальні виборчі комісії в межах повноважень, визначених цим Кодексом, забезпечують організацію підготовки та проведення місцевих виборів. Територіальні виборчі комісії є комісіями вищого рівня щодо всіх дільничних виборчих комісій з відповідних місцевих виборів.

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу України однією з причин дострокового припинення повноважень члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії є внесення подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Крім того, як зазначено у цій статті, повноваження членів ТВК припиняються достроково і з інших причин: у зв’язку з особистою заявою про складення повноважень члена комісії; припиненням його громадянства України; вибуттям на період до дня виборів за межі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що унеможливлює виконання обов’язків члена комісії; реєстрацією його кандидатом у депутати місцевої ради, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови; реєстрацією його довіреною особою кандидата в депутати або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови; відмовою від складення присяги члена комісії; порушенням присяги члена виборчої комісії, що виявилося як систематичне невиконання покладених на нього обов’язків, засвідчене не менш як двома рішеннями з цього приводу виборчої комісії, до складу якої він входить; систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків або одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду або рішеннями виборчої комісії, яка утворила відповідну комісію (сформувала її склад), двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин або неявкою на засідання виборчої комісії у день голосування; набранням щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення; набуттям ним членства в іншій виборчій комісії будь-якого рівня, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів; визнанням його судом недієздатним або безвісно відсутнім; виявленням обставин, що позбавляють особу права входити до складу виборчої комісії; його смертю або оголошення його померлим.

Як раніше повідомляла ОПОРА, на Вінниччині було сформовано 25 територіальних виборчих комісій. До складу ТВК увійшли переважно жінки.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua