Kандидат у Президенти О. Тягнибок: «Будуть вибори ідеологічні, коли у боротьбу вступають світогляди»
29 березня ВО «Свобода» провела 28 партійний з’їзд, основним питанням якого було висунення кандидата в Президенти на позачергових виборах. На заході зареєструвалось 568 делегатів з 24 областей України та АР Крим. Останнім всі аплодували, зважаючи на анексію Криму російськими військовими. Окрім питання президентства, на з’їзді обговорювали політичну ситуацію, діяльність самої партії у 2013-2014 роках та висунення від партії кандидата в народні депутати у 83 виборчому окрузі (Івано-Франківськ).
«Ми не займалися самопіаром, не робили нічого в рамках якихось майбутніх виборчих кампаній. Ми просто робили свою справу й не думали, кому буде належати влада завтра, після повалення злочинного режиму», - говорив партійцям лідер партії О. Тягнибок. Він зауважив, що на час революції партія втратила багато сил. Після цього зачитав список всіх убитих та поранених на революції, наголошуючи на їхній приналежності до політичної сили або ж прихильності до "Свободи". У цей час до «свободівців» дійшла інформація про підтримку В. Кличком П. Порошенка на виборах. Тож вони почали активно це обговорювати.
Тим часом, лідер партії продовжував. На думку О. Тягнибока, саме ВО «Свобода» почала революцію, а її націоналістичне гасло «Слава Україні! Героям Слава!» стало загальним гаслом революції. Весь виступ О. Тягнибока стосувався подій на Майдані та радості перемоги. Він наголошував, що політична сила тепер стала владою і має використовувати свої ресурси дещо інакше.
Зрештою, після виступу О. Тягнибок отримав інформацію щодо підтримки Кличком Порошенка і сприйняв це з насмішкою. Дізнавшись, що Кличко буде йти на вибори міського голови міста Київ соратники Тягнибока жартома запропонували І. Мірошниченкові позмагатися з лідером «УДАРУ».
З промовою до побратимів звернувся міністр екології Андрій Мохник. Він зауважив, що незважаючи на посади, перш за все вони залишаються «свободівцями» і саме партії вони завдячують цим. На думку Мохника, Тягнибок єдиний із лідерів Майдану буде балотуватися в Президенти, що є досить позитивним, бо він націоналіст.
Віце-премєр-міністр Олександр Сич розповідав партійцям про історію революцій та складну роботу в коаліційному уряді.
На з’їзді також був присутній адмірал та вже екс-міністр оборони Ігор Тенюх, який пояснював свою діяльність на посаді відсутністю волі політичного керівництва країни.
Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка у своєму виступі ділився враженнями від посади та розповів про тотальну корупцію у цій сфері. Ігор Швайка наголосив, що ми можемо гордитись врожаями кукурудзи та сказав, що йому спокійно, бо він працює на землі.
Ірина Фаріон наголосила, що не може бути така спокійна, як Швайка, бо вона «не на землі, а в тераріумі». Своїх колег з інших партій вона б «каменувала», проте «Олег Тягнибок говорить, що не можна». Виступ Фаріон звично присвятила питанню української мови.
Руслан Андрійко, що відповідає за молодіжну політику говорив, що на Майдані їм не вистачало зброї: «Ми перемогли лише одною ціною – режим захлинувся нашою кров'ю. Війна була нерівна, адже ми йшли беззбройні на озброєних до зубів виродків. Єдине про що я шкодую, що в нас не було зброї. Тому що ми б могли відправити на той світ більше виродків, які зараз отримують російське громадянство».
Далі виступали Богдан Бенюк, Сидір Кизін, Едуард Леонов, Олег Сиротюк, Андрій Іллєнко та Юрій Михальчишин. Останній порівняв політичну силу з кораблем : «У плавання нас веде людина, яка за останні роки стала архітектором української мрії. Мрії, в яку ніхто не вірив і яку вважав недосяжною».
Перед питанням про висунення кандидата на пост президента України від ВО «Свобода» до О. Тягнибока підійшла жінка та подарувала вишиванку, яку Тягнибок відразу одягнув. Похвалився, що у нього більше трьох десятків вишиванок, але вишитої бісером та з запонками ще не було.
За висунення в кандидати у Президенти України Олега Тягнибока проголосували 568 делегатів. Тягнибок наголосив на тому, що «ці президентські перегони не будуть виборами політичних технологій, бо для нас зараз усіх, і для влади перш за все, надважливо, щоби ці вибори були чесними і прозорими, аби повернути довіру народу до влади. Тому, це будуть чи не перші вибори в Україні, які не можна буде назвати «боротьбою політичних технологій» чи «грошовитих мішків». Це, очевидно, будуть вибори ідеологічні, коли у боротьбу вступають світогляди».
Присутні в залі скандували «Тягнибок!»
Уповноваженим представником кандидата у ЦВК було визначено Максима Запаскіна, який на парламентських виборах захищав кандидата в народні депутати по 90 виборчому округу Олександра Марченка.
Останнім питанням на з’їзді розглядалося висунення кандидата в народні депутати від ВО «Свобода» по 83 виборчому округу. Ним став голова обласної організації ВО «Свобода» в Івано-Франківській області Максим Попович.
На брифінгу О. Тягнибок сказав, що не виключає співпрацю з іншою націоналістичною партією та позитивно реагуватиме, якщо ця партія буде у парламенті.