Хто може стати мером Вінниці
За крісло міського голови Вінниці змагатимуться 12 кандидатів. Деякі з кандидатів вперше пробують сили в у політичній боротьбі, деякі вже багато років є членами однієї партії, деякі мало не щороку міняють політичні уподобання. Про декого відомо багато, дехто досі був «темною конячкою»… Хто вони, ймовірні мери Вінниці, - проаналізувала ОПОРА.
Сергій Моргунов - висуванець «Вінницької європейської стратегії». Народився 1968 року. Чинний в.о. міського голови. У 1992-1997 роках працював викладачем історії у Вінницькому технікумі м'ясної та молочної промисловості. З 1998 по 2006 - на керівних посадах у комерційних структурах.
У 2002 р. обраний депутатом Вінницької міськради 4-го скликання. У 2006 року обраний депутатом 5-го скликання і секретарем міської ради. У 2010 р. обраний депутатом 6-го скликання і знов переобраний секретарем міськради. Став в. о. міського голови, коли його попередник на посаді мера Володимир Гройсман пішов працювати в Уряд.
Сергій Попович – самовисуванець, 1988 року народження. Про нього відомо, що безпартійний, військовослужбовець (офіцер).
Віктор Малиновський – висуванець Партії пенсіонерів України. 1962 року народження. Член Партії Пенсіонерів України, підприємець (з ним пов’язують компанію «Віктор»). Очолює обласний осередок Партії пенсіонерів. Хоча на сайті партії «Народно-трудовий союз» чомусь досі вказано, що В. В. Малиновськийочолює обласну організацію «Народно-трудового союзу. Також він керівник Вінницького осередку ГО «Союз десантників України» і очолює профспілку «Голос народу».
Олександр Жамба – висуванець Європейської партії. 1986 року народження. Член партії «Європейська партія України», голова ГО «Вінницька інноваційна платформа». Місцем його проживання на сайті ЦВК вказано м. Тульчин. До речі, Олександр Жамба в січні переміг у конкурсі на посаду «молодіжного» радника голови ОДА. Відомо також, що його батько Олег Жамбабув депутатомВінницької облради 4-го скликання від СДПУ (о).
Олександр Білошкурський – самовисуванець. 1975 року народження. Член партії «Громадянська позиція», директор ПП «Адвокатська консалтингова компанія «Технології бізнесу і права». «Адвокат, спеціалізація - обшуки, виїмки, рейдерські атаки. Великий досвід роботи в структурах УБОЗ», - пише про ньогосайт Спілки підприємців «Стіна».
Борис Максимчук – висуванець Радикальної партії Олега Ляшка. 1978 року народження. Позапартійний. Директор мережі спортивних клубів та магазинів «Максимус». У 2012 році Борис Максимчук балотувався до Верховної Ради як самовисуванець по виборчому округу №12. У біографії на сайті ЦВК тоді було написано, що віє є членом політичної партії ВО «Батьківщина». А в 2014 році, коли він балотувався до Верховної Ради в окрузі №11 (теж як самовисуванець), в біографії вже було зазначено, що він є членом партії «Європейська партія України».
Юрій Кучерук – висуванець «Опозиційного блоку». Народився 1976 року. Депутат Вінницької райради, обраний від партії вінницьких нардепів «Єдність» (під час виборів з нею йшла команда вінницьких нардепів О. Домбровського і Г. Заболотного). За часів Януковича працював на посаді голови Теофіпольської районної державної адміністрації у Хмельницькій області. Також був помічником-консультантом нардепа-регіонала 6-го скликання Петра Цюрка. Крім того, в травні минулого року балотувався в мери Жмеринки, набравши 1,79% голосів. До речі, кандидат Юрій Юрійович Кучерук – син члена ТВК Юрія Васильовича Кучерука, який, як повідомляла ОПОРА, відмовився складати присягу.
Олексій Фурман – висуванець ВО «Свобода». 1969 року народження. Член партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода». У червні 1993 р. заснував ТОВ ВКФ «КОЗАК+», директором якого працює і зараз. З 1996 по 2006 роки двічі обирався депутатом Вінницької міськради, з 2006 по 2010 – депутат Вінницької райради. Член ВО «Свобода» з 2009 р. З 14 березня по 27 листопада 2014 року був депутатом Верховної Ради від «Свободи» (ЦВК зареєструвала його та ще одного нардепа-списочника після дострокового припинення депутатських повноважень. І. Швайки та А. Мохника).
Володимир Воловодюк – висуванець партії «Громадянський рух «Народний контроль». 1968 року народження. член партії «ГР «Народний контроль», голова її обласного осередку. Підприємець, засновник підприємства зі збору та утилізації побутових відходів ТОВ «Подільська Січ».З 1999 року – Отаман Крайового товариства «Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна». В минулому тому був членом обласної організації Української народної партії.
Людмила Щербаківська – висунута ВО «Батьківщина». 1970 року народження. Голова обласного осередку партії ВО «Батьківщина», депутат обласної ради (фракція «Батьківщина»). До 2006 року працювала за педагогічним фахом – учителькою, згодом у Жмеринському методичному освітньому центрі. У 2014 році протягом трьох місяців перебувала на посаді заступника голови Вінницької облдержадміністрації. Нині працює в Апараті Верховної ради України, помічник-консультант народного депутата. У 2014 році під час виборів до ВР була у списку кандидатів від «Батьківщини» під номером 35.
Іван Клим’юк – висуванець від партії «УКРОП». 1967 року народження. Член партії «УКРОП», підприємець, ветеран Афганістану, юрист. Служив у Військовій прокуратурі. На сайті Спілки офіцерів сказано, що він підполковник юстиції запасу.
Сергій Чумак – висуванець УНА-УНСО. член партії «УНА-УНСО», голова її обласної організації. Голова вінницької громадської організації «Чумацький шлях». З 1993 року - лідер обласного комітету УНА-УНСО. Є інформація, що він брав участь у військових діях у Чечні. У 2012 році балотувався в депутати по округу №17 у Ладижині від політичної партії «Українська національна асамблея». У минулому році, до розколу УНСО та «Правого сектора», очолював облосередок партії «Правий сектор».