Чинні народні депутати і кандидати від партії «Блок Петра Порошенка» Микола Томенко (№ 8 у списку партії), Олександр Домбровський (кандидат в ОВО №11) та Григорій Заболотний (№ 27 у списку партії) зустрілися з колективом та студентами Вінницького національного медичного університету.
Ця зустріч із політиками була анонсована у вестибюлі навчального корпусу університету оголошенням такого змісту: «Шановні студенти та співробітники університету! 8 жовтня о 17.00 в актовій залі відбудеться зустріч із народним депутатом України Миколою Томенком, на якій буде обговорюватись ініційована Президентом України «Стратегія реформ-2020».
На початку зустрічі ректор медуніверситету Василь Мороз представив присутнім Миколу Томенка, Олександра Домбровського та Григорія Заболотного як народних депутатів України.
«Ви знаєте, що зараз йдуть позачергові вибори в Верховну Раду, але зустріч сьогодні в нас конкретна – сьогодні перед вами виступить Микола Володимирович для обговорення в аудиторії ініціативи Президента – Стратегія-2020 називається…», - сказав, зокрема, ректор, надаючи слово Миколі Томенку.
Микола Томенко розпочав свій виступ з розповіді про президентську Стратегію-2020, зазначивши, що такого важливого документа ще не було і що він передбачає низку реформ, «щоб Україна до 2020 року стала готова до вступу в ЄС». А для цього, за його словами, парламент має ухвалити 62 реформи.
«Наше завдання як депутатів та майбутніх депутатів: під кінець листопада - початок грудня, коли збереться засідання нової Ради, і ті закони щоб уже були підготовлені, і за них голосувать», - зазначив М. Томенко.
Він також говорив про мирний план Президента, про необхідність для держави мати професійні збройні сили.
Щодо нинішньої виборчої кампанії, зокрема, зовнішньої агітацію деяких політсил, то М. Томенко зазначив, що йому це нагадує «конкурс краси».
«Дуже великі фотографії. В кого фотографії з автоматом, в кого фотографії з дітьми…», - сказав Томенко, також зауважив, що «у нас є «великі воїни», які з автоматами фотографуються і розміщують на всю країну…».
Висловив Микола Томенко також свою позицію щодо зовнішньої агітації політсили, яку він представляє («Нас, команду Президента, критикують, що ми написали: «Пишаюсь, що я українець. Мустафа Джемільов». Хоча він кримський татарин. Він пишається, що він громадянин України, він живе в Україні, і Україна його захищає… Чи земляк ваш Гройсман Володимир, чи інші, які пишаються тим, що живуть в цій країні і можуть її збудувати…»).
Про сучасну «гібридну» війну в Україні говорив Олександр Домбровський. Він також повідомив присутнім новину про загибель бійця нацгвардії з Вінниччини Віктора Бухова-Кулібаби та наголосив, що «першою позицією» зараз є мир.
«Чому ми йдем разом з Президентом Петром Порошенком? Тому що єдина людина, яка взяла на себе відповідальність і запропонувала мирний план врегулювання ситуації в Україні – це Президент Порошенко», - зазначив, зокрема, Олександр Домбровський.
Схвально про мирний план Президента і про розпуск парламенту відгукнувся Григорій Заболотний. Також Г. Заболотний навів аналогію з колишніми виборами до Вінницької міськради, коли міський голова Володимир Гройсман «відверто казав: дайте мені можливість сформувати більшість у міській раді, щоб я міг проводити рішення свої. Бо якщо, навіть, який би він хороший мер не був, а коли він на сесії виносить рішення, і його не підтримають, чи зможе він ці рішення виконати? Ні. Що сьогодні просить Президент? Ми сьогодні просимо, щоб підтримали президентську команду, раз ми обрали Президента, треба підтримати, обрати більшість в парламенті, щоб ця більшість сформувала уряд і разом могла через закони трансформувати свої ідеї і Президента в реальність в житті України…», - зазначив Григорій Заболотний. – «…Тому ми вас і просимо, щоб у парламент прийшли професійні люди…».
Також під час спілкування зі студентами М. Томенко розповів, що у списку «Блоку Петра Порошенка» нема людей, які голосували «за поліцейські закони 16 січня», але серед мажоритарників «є кілька кандидатів, щодо яких є підозра, що вони голосували» (підозра тому, що голосування відбувалось шляхом підняття рук і не фіксувалось системою «Рада»), проте вони готові в суді доводити свою непричетність до того голосування. Також Микола Томенко зазначив, що «за 12 днів до виборів, якщо ми побачимо і проаналізуємо, що стосовно якихось депутатів будуть якісь сумніви… ми знімем і підтримаєм когось іншого».
Також вважаємо доцільним навести дослівний діалог спостерігача ОПОРИ та ректора Вінницького медуніверситету, який відбувся одразу після цієї зустрічі:
« - Стосовно цієї сьогоднішньої зустрічі: вона була офіційно агітаційною?
- Вона йшла як зустріч з депутатами народними.
- Тобто це не була агітаційна, і вони не орендували і не платили за оренду залу з виборчого фонду?
- Ні-ні. А дальше будуть у нас йти кандидати в депутати, ми будем всім рівні права…, і тільки після робочого дня. А вони йшли як зустріч народних депутатів. А вже з завтрашнього дня там є записано багато від різних партій, вони будуть виступати, але також тільки не в робочий час».
Галина Сегеда,
прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області
За коментарями звертайтесь:
Наталія Величко
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.