Вінниця: ОПОРА та КВУ провели просвітницьку кампанію для предствників виборчих штабів
Сьогодні, 12 травня, у Вінниці відбулась презентація просвітницької кампанії на позачергових виборах Президента України, призначених на 25 травня 2014. Презентацію проводили представники Громадянської Мережі ОПОРА та КВУ у Вінницькій області.
Участь у заході взяли представники вінницьких виборчих штабів кандидатів на пост Президента України.
Як зазначив координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА Олег Левченко, представникам виборчих штабів необхідно реагувати на зміни у законодавстві та знати свої права і саме для цього ОПОРА та КВУ у рамках проекту «Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців», що виконується Координатором проектів ОБСЄ в Україні за підтримки Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку і Міністерства закордонних справ Норвегії, проводять просвітницьку кампанію.
«Цей ресурс запущений ще в минулому році. Система може бути вам корисною для роботи з ОВК та ДВК, які дуже потребують допомоги. Адже значна кількість членів ДВК не мають досвіду роботи на виборах. Через це зараз дуже важливо дати всі можливі інструменти для навчання, для ознайомлення з законом. Для цього сьогодні є одна з презентацій», - зазначив Олег Левченко.
Член Вінницького обласного осередку КВУ Юрій Ямпільський презентував можливості системи он-лайн навчання членів виборчих комісій «ВИБОРКОМ». Він детально розповів представникам штабів про роботу системи. Йшлося, зокрема, про те, система он-лайн навчання членів виборчих комісій «Виборком»покликана надати можливості для проведення дистанційного навчання членів виборчкомів, а також для інших зацікавлених осіб.
Також система слугуватиме у якості бази знань, в якій можна знайти різноманітні документи та інформацію щодо організації та проведення виборів.
Всі учасники заходу отримали посібник «Система он-лайн навчання членів виборчих комісій «ВИБОРКОМ»».
Крім того, Олег Левченко розповів учасникам заходу про додаткові ресурси під час виборчого процесу, зокрема про «Мапу порушень» та як правильно нею користуватися, а також про спільну програму ОПОРИ та Громадського телебачення.
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.