У Вінниця виборці дізнались про можливості захисту своїх прав та як проголосувати не за місцем реєстрація
У Вінниці Громадянська мережа ОПОРА та КВУ презентували просвітницьку кампанію на позачергових виборах Президента України, призначених на 25 травня 2014.
У заході взяли участь виборці, громадські активісти, представники громадських організацій та засобів масової інформації.
Під час презентації учасникам було представлено можливості для підвищення обізнаності виборців щодо їх виборчих прав, виборчих процедур, механізмів реалізації та захисту виборчих прав, а також механізмів та можливостей для виборців брати участь у виборчому процесі.
Представники Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області розповіли учасникам про те, як проголосувати не за місцем реєстрація, презентували ролик ОПОРИ. Також учасники дізналися про роль спостерігачів під час виборчого процесу.
Було висвітлено можливості для виборців дізнатись про свої виборчі права з навчальних вебінарів для виборців, консультації за допомогою «Гарячої лінії». Представлено розділ сайту «ВИБОРЦЮ», що містить інструкцію для виборця, яка допоможе йому проголосувати на виборах Президента України та місцевих виборах, надає інформацію щодо тимчасової зміни місця голосування, уточнення списків виборців, голосування на дому, процедуру голосування, таємницю голосування тощо.
Також учасникам заходу розповіли про додаткові ресурси під час виборчого процесу, зокрема про «Мапу порушень» та як правильно нею користуватися, а також про спільний проект ОПОРИ та Громадського телебачення.
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.