У Вінниці осередок партії «Живіть в достатку» провів конференцію не у вказану заздалегідь дату
Вінницька обласна організація політичної партії «Живіть в достатку» вказала на своєму сайті датою проведення конференції 20 вересня, проте захід відбувся 23 вересня. Місце проведення конференції також не було вказано. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.
На сайті партії була опублікована інформація, що конференція обласної організації партії «Живіть в достатку», на якій відбудеться висунення кандидатів у депутати різних рівнів та кандидатів на посади голів сільських, селищних, міських територіальних громад на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, запланована на 10 годину 20 вересня 2020 року. Що стосується місця проведення заходу, то в оголошенні після слів: «…за адресою: м. Вінниця, вул.» була порожня графа.
Як зазначили у Вінницькій обласній територіальній виборчій комісії, 21 вересня до них надійшло повідомлення від партії «Живіть у достатку» про те, що конференція відбудеться 22 вересня о 10-й годині у конференційній залі на 3 поверсі (вул. Пирогова, 23-А). Також у комісії повідомили, що одна з членів ТВК прибула на конференцію за вказаною адресою та у вказаний час, але протягом більш як двох годин конференція так і не розпочалась. Пізніше до обласної ТВК прийшли представники партії і повідомили, що конференцію вони все ж провели, проте принесли ще одну заяву про продовження конференції 23 вересня, оскільки не всі питання встигли вирішити.
У коментарі, наданому ОПОРІ Вінницькою обласною організацією політичної партії «Живіть в достатку», зокрема, зазначено, що конференція була призначена на 22 вересня, проте перенесена на 23 вересня у зв’язку з особистими обставинами деяких учасників.
«Конференція Вінницької обласної організації політичної партії «Живіть в достатку» про висування кандидатів у депутати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року попередньо призначена на 22 вересня (згідно подачі повідомлення до відповідних територіальних виборчих комісій) була перенесена на наступний день (23 вересня) у зв’язку із особистими обставинами деяких учасників, які фізично не змогли з’явитися у зазначений час, коли мав розпочатися даний захід. Тому Конференція не могла відбутися відповідно до Статуту Партії, щоб вважатися правомірною та легітимною. Дані відображені на офіційному ресурсі надані із зазначенням пояснень, що дата проведення заходу була перенесена. Проте припускаємо, що інформація могла некоректно відображатися за технічних причин», - йдеться у коментарі.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 21 Виборчого кодексу України, виборчий процес кожних виборів, передбачених цим Кодексом, здійснюється на засадах публічності і відкритості виборчого процесу, усіх його процедур з урахуванням обмежень, встановлених законом, належного інформування виборців та інших суб'єктів виборчого процесу.
Відповідно до частин 3, 4 статті 218 Виборчого кодексу України, повідомлення про час і місце проведення зборів, конференції організації партії з метою висування кандидатів у депутати, порядок акредитації на таких зборах, конференції представників засобів масової інформації, визначений його організаторами, не пізніш як за п'ять днів до дня проведення зборів, конференції розміщується на офіційному вебсайті організації партії, а у разі його відсутності − на офіційному вебсайті партії. Про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє також засоби масової інформації. Порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах, конференції визначає організатор заходу.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)