Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » У Вінниці ОПОРА влаштувала круглий стіл для правоохоронців, спостерігачів, журналістів та кандидатів

У Вінниці ОПОРА влаштувала круглий стіл для правоохоронців, спостерігачів, журналістів та кандидатів

За ініціативи Громадянської мережі ОПОРА у Вінниці відбулась розмова за круглим столом на тему «Вінниччина напередодні виборів». Участь у цій конструктивній дискусії взяли представники правоохоронних органів, місцевої влади, виборчих штабів політичних сил та кандидатів, також представники ЗМІ та довготермінові спостерігачі міжнародних місій (CANADEM та ENEMO), що спостерігають за перебігом виборчого процесу в області.

На початку розмови регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА Олег Левченко зазначив, що сьогодні є зацікавленість громадськості, політичних сил та представників влади у співпраці заради проведення виборів у правовому полі. Він також закликав усіх згуртуватися заради спільної мети – недопущення брудних технологій, порушень та маніпуляцій. За словами О. Левченка, під час нинішньої виборчої кампанії «особливо вразили мажоритарники, від яких ми бачили багато негативу».

– Я хочу нагадати слова матері героя Небесної Сотні Максима Шимка: «Не ті, хто стріляв, вбили мого сина, а ті, хто брав гречку. Кожна ложка гречки – це крапля крові мого сина», зазначив Олег Левченко. – Хотілося б, щоб ми зупинили певні речі, які вже проявляються на цьому етапі... Це порушення не тільки закону, а й моралі.

Про нещодавні законодавчі зміни, які стосуються посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства, поінформував присутніх перший заступник начальника УМВС у Вінницькій області Юрій Педос. Він, зокрема, зазначив, що за підкуп виборців, за викрадення, приховування або знищення виборчої урни з документами, за підробку та інші брудні маніпуляції з виборчою документацією відповідальність відтепер суттєво посилюється - порушники закону можуть потрапити за грати на термін до семи років. Також Юрій Педос закликав кожного громадянина бути відповідальним не лише перед законом, а й перед самим собою, перед власною совістю.

Під час круглого столу було озвучено і певну оперативну статистику. Так, правоохоронцями на Вінниччині вже зафіксовано 102 заяви щодо порушень виборчого законодавства, з них 8 внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за різними кваліфікаціями.

Про те, що списки виборців вчасно передані дільничним комісіям, поінформував начальник відділу ведення державного реєстру виборців м. Вінниці Анатолій Синявський. Він також розповів про особливу примітку, яка цього разу ставиться у списку виборців навпроти імен тимчасово переміщених осіб – такі люди, що змінили місце голосування, прибувши з іншого округу, отримуватимуть лише бюлетень загальнодержавного округу, а за мажоритарника не голосуватимуть.

В області відкрито 1658 ДВК, до списку виборців на Вінниччині внесено 1 млн. 297 тис. виборців, із 3600 повнолітніх вимушених переселенців лише 710 громадян офіційно змінили місце голосування, а отже зможуть взяти участь  у виборах… – таку, зокрема, статистику навів начальник відділу адміністрування Вінницької ОДА Андрій Кравченко. Про нещодавню селекторну нараду прем’єр-міністра спільно з ГМ ОПОРА, також про рівний доступ до агітації у державних ЗМІ говорив під час круглого столу заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Володимир Лазаренко. Він також висловив думку про необхідність зміни виборчого законодавства у майбутньому.

Представники політичних сил у своїх виступах відмежувались від брудних технологій, підтримали посилення санкцій за порушення виборчого законодавства та висловили сподівання, що і всі конкуренти вестимуть чесну боротьбу та прозорий підрахунок голосів. Від партії «Громадянська позиція» у спілкуванні взяли участь Валерій Рубан та Петро Бойко, від «Блоку лівих сил» - кандидат Микола Болтак, від ВО «Батьківщина» - Владислав Рой, від об’єднання «Самопоміч» - Вадим Шкільняк. Представники цих політсил, а також «Народного фронту» в ході круглого столу підписали ініційовану керівником штабу «Блоку Порошенка» Сергієм Кудлаєнком «Політичну угоду демократичних сил про спільний контроль за законністю виборчого процесу в день голосування та при підрахунку і встановленні результатів голосування у Вінницькій області».

Галина Сегеда,

прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області

097 705 23 66, halyna.seheda@gmail.com

За коментарями звертайтесь:

Наталія Величко

координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області

063 628 67 85, v.nataliia@gmail.com

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 

Website: http://oporaua.org/                                                                                                                         

Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora                                                                                      

Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)

 


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua