Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Особливості старту місцевих виборів на Вінниччині

Особливості старту місцевих виборів на Вінниччині

Зі стартом виборчого процесу Громадянська мережа ОПОРА розпочала довготермінове спостереження за перебігом виборів у Вінницькій області. Як проходить виборча кампанія на Вінниччині спостерігають 8 довготермінових спостерігачів.

 

Перші підсумки моніторингу на Вінниччині Громадянська мережа ОПОРА презентувала під час прес-конференції 22 вересня.

6 вересня завершився процес формування складу територіальних виборчих комісій (ТВК), що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів. ЦВК із дотриманням законодавчих строків і процедур утворила 34 відповідних ТВКу Вінницькій області.

За словами прес-секретаря ОПОРИ у Вінницькій області Галини Сегеди, усі територіальні виборчі комісії області розпочали свою роботу вчасно,провівши засідання 7-8 вересня.

«Найбільше представників серед головуючого складу комісії від Політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 22 особи, ВО «Батьківщина» - 13 осіб та Радикальна партія Олега Ляшка – 13 осіб», - зазначила Галина Сегеда.

Найменшу кількість посад серед головуючого складу територіальних виборчих комісій отримали Політична партія «Громадська позиція» та Політична партія «Нова політика» у кількості по 1 представнику.

Значна кількість потенційних кандидатів і партій розпочали активно рекламувати свою діяльність у ЗМІ, на носіях зовнішньої реклами, через соціальні акції та діяльність благодійних фондів задовго до офіційного старту виборчої кампанії, що порушує принцип рівності можливостей.

За словами координатора кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області Наталії Величко, Вінниччина у цьому теж не стала винятком.

«Варто зазначити, що використання в піар-акціях однойменних громадських організацій або таких ГО, які мають співзвучні назви з назвами політичних партій, нині «увійшло в моду». Так, на Вінниччині та в інших областях діють осередки ГО «Самопоміч», ГО «Народний контроль», ГО «Батьківщина молода» тощо, і виборцю важко зрозуміти, хто ж його агітує – партія чи однойменна громадська організація», зазначила Наталія Величко.

Як розповіла координатор кампанії спостереження, до таких прийомів (власне, маніпуляцій) політсили вдаються, оскільки здійснення ними агітації до початку встановлених законом строків (до прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів) та фінансування агітації не з виборчого фонду кандидатів чи партій могло б трактуватись як порушення Закону «Про місцеві вибори».

Зазначимо, що в більшості виборці слабо орієнтуються в нових нормах виборчого законодавства. Форма нового бюлетеня також викликає багато запитань, як і сама процедура голосування. Крім того,законодавство не передбачає процедури зміни місця голосування, як це застосовувалося на президентських та парламентських виборах.

Окрім цього, процедуру не врегульовано й для вимушених внутрішніх переселенців з Криму та Донбасу, які вже більше року мешкають на території інших адміністративних одиниць. Таким чином, ці особи, хоч і зареєстровані за місцем проживання, проте позбавлені права голосу, що суперечить як Конституції України, так і ряду міжнародних стандартів щодо рівного виборчого права.

Галина Сегеда,
прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області
097 705 23 66, halyna.seheda@gmail.com
 
За коментарями звертайтесь:
Наталія Величко
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Вінницькій області
063 628 67 85,  v.nataliia@gmail.com
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua