На Вінниччині сформовано 34 ТВК. Найменше керівних посад отримали «Громадська позиція» та «Нова політика»
6 вересня ЦВК сформувала склад виборчих комісій відповідно до вимог ЗУ «Про місцеві вибори». Було сформовано територіальні виборчі комісії та відбулося жеребкування щодо складу та розподілу керівних посад в територіальних виборчих комісіях України на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року.
Так, у Вінницькій області сформовано 34 територіальні виборчі комісії, серед яких 1 обласна, 27 районних та 6 міських.
Найбільше представників серед головуючого складу комісії від Політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 22 особи, ВО «Батьківщина» - 13 осіб та Радикальна партія Олега Ляшка – 13 осіб.
Найменшу кількість посад серед головуючого складу територіальних виборчих комісій отримали Політична партія «Громадська позиція» та Політична партія «Нова політика» у кількості по 1 представнику.
Серед головуючого складу комісій найбільше голів комісій, які представляють ПП «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 8осіб та ВО «Батьківщина» - 6.
Заступників голів найбільше від ПП «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 7 та Опозиційного блоку – 5. Секретарів ТВК найбільше від ПП «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 7 та Радикальної партії Олега Ляшка – 6.
Найменше голів комісій від Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» - 2, «Наш край» - 2 та Соціалістичної партії – 1. Найменше посад заступників голів отримали представники «Громадської позиції» - 1 та «Громадського руху» - 1.
Найменше посад секретарів отримали представники «Громадського руху» - 2, Аграрної партії України – 1, Соціалістичної партії – 1, політичної партії «Наш край» - 1, Християнсько-демократичного союзу – 1.
Нагадаємо, що згідно ч.4 ст 22 ЗУ «Про місцеві вибори» формування складу обласних, районних, міських (міст обласного значення, міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій проводиться ЦВК не пізніш як за сорок вісім днів до дня голосування, тобто до 6 вересня 2015 року включно. Скликання першого засідання територіальної виборчої комісії повинно розпочатись не пізніш як на другий день з дня формування складу комісії (ч. 3 ст. 20, ч. 3 ст. 27 ЗУ «Про місцеві вибори»).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.