Громадські організації Вінниччини закликала виборців до активності
Представники громадських організацій Вінниччини говорили у Вінницькому прес-клубі про хід виборчої кампанії, про кроки до забезпечення чесного волевиявлення, також про власні моніторингові та просвітницькі проекти.
Представник Громадянської мережі ОПОРА Олег Левченко розповів про довготермінове спостереження «ОПОРИ» за ходом нинішнього виборчого процесу, про механізм паралельного підрахунку голосів та інструмент відправлення спостерігачами смс-протоколу, завдяки чому ОПОРА планує однією з перших отримати результат виборів Президента, який відрізнятиметься від реального лише в межах статистичної похибки.
За словами Олега Левченка, на Вінниччині нині за виборчим процесом стежать 5 довготермінових спостерігачів, у день виборів до них доєднаються ще близько сотні короткотермінових спостерігачів. Також на сайті організації діє «Мапа порушень», де можна не лише переглянути статистику порушень виборчого законодавства, а й самому повідомити про порушення чи звернутися за юридичною допомогою.
«Звертаюся з проханням до журналістів: пояснюйте людям, переконуйте в тому, що участь у виборах - це не менш важливо, ніж коли ми стояли на Майдан. Висока явка виборців у день голосування означатиме, що нам не все одно, що Вінниччина активна, і ніхто з провокаторів сюди не полізе ніколи. Низька явка означає можливість провокацій. Також необхідно координувати висвітлення такої тривожної інформації з правоохоронцями, щоб уникати чуток. Минулотижнева паніка (коли Вінницею ширилися чутки про прибуття сепаратистів) - це була репетиція того, чи можна на Вінниччині запустити дестабілізацію під час виборів», - зазначив Олег Левченко.
Він також назвав членів окружних та дільничних комісій, особливо на сході України, «героями, які не побоялися взяти на себе відповідальність», і наголосив на важливості забезпечення безпеки чесних виборів.
Про тренінги для членів комісій, організовані у співпраці з ЦВК та Міжнародною фундацією виборчих систем, розповів експерт Комітету виборців України Андрій Мислінський. За його словами, навчання для членів ДВК відбуваються в залі обласної телерадіокомпанії, і до 17 травня такими навчаннями будуть охоплені комісії всіх виборчих округів області. Представник КВУ також попросив ЗМІ довести до відома громадян, що в день голосування жодна людина не зможе бути вписана до списку виборців. Навіть якщо вона прийде з рішенням суду. Отже, про наявність свого прізвища у списку, також про голосування не за місцем реєстрації слід потурбуватися заздалегідь.
«Підстав для особливого занепокоєння у нас на Вінниччині нема – ми проведемо вибори на належному рівні. До того ж, слід пам’ятати, що від нас цього разу щось таки залежить», - зазначив А.Мислінський.
Також у рамках спілкування з представниками ЗМІ у Вінницькому прес-клубі про просвітницькі кампанії та проекти (для активізації виборців, особливо молоді, та для підвищення їхньої правової обізнаності) розповіли керівник Подільського центру соціальних технологій Оксана Яцюк та голова ГО «Наше Поділля» і координатор Всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» Юрій Степанець.
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.