Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінниччина: трьом кандидатам відмовила у реєстрації ЦВК, один відмовився сам

Вінниччина: трьом кандидатам відмовила у реєстрації ЦВК, один відмовився сам

Центральна виборча комісія відмовила трьом кандидатам у народні депутати України у реєстрації. Основна причина відмов – ненадання даних в заявах і автобіографіях та ненадання документа про внесення грошової застави. Також один із кандидатів сам відмовився балотуватися, подавши комісії відповідну заяву.

Так, потенційний кандидат у народні депутати Сергій Бондарчук не надав документів, передбачених пунктами 1 та 2 частини третьої статті 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Він мав балотуватися по виборчому округу №12 (частина міста Вінниці та Вінницького району) у якості самовисуванця.

Розглянувши документи, ЦВК встановила, що на порушення вимог пункту 1 частини другої статті 55 Закону заява Сергія Бондарчука про самовисування не містить зобов’язання в разі обрання депутатом скласти представницький мандат, який відповідно до Конституції України та законів України несумісний з мандатом народного депутата України. Також усупереч вимогам пункту 2 частини другої статті 55 Закону в поданій кандидатом автобіографії не зазначено відомостей щодо часу проживання на території України та громадської роботи (у тому числі на виборних посадах).

Олені Покотиловій, яка мала балотуватися по виборчому округу №13 (центр – місто Калинівка), відмовлено у реєстрації через ненадання документу та незазначення відповідних відомостей в автобіографії.

Розглянувши документи, ЦВК встановила, що порушено вимогу пункту 2 частини другої статті 55 Закону. В поданій Оленою Покотиловою автобіографії не вказано відомостей щодо громадянства із зазначенням часу проживання на території України, партійності, складу сім’ї, адреси місця проживання, наявності чи відсутності судимості.

Також відмовлено в реєстрації Сергію Сергієнку, який був висунутий політичною партією «ВОЛЯ» та мав балотуватися по виборчому округу №14 (центр – місто Жмеринка). 

Розглянувши документи, ЦВК встановила, що не було подано документа про внесення грошової застави політичною партією «ВОЛЯ».

Зокрема, пунктом 6 частини першої статті 55 Закону визначено, що для реєстрації кандидата у народні депутати України, висунутого партією, у відповідному одномандатному виборчому окрузі необхідно подати до Центральної виборчої комісії документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Партія, яка висунула кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, кандидат у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати (частина друга статті 56 Закону).

Микола Цейхместрук відмовився від балотування у виборчому округу №17 (центр – місто Ладижин). Він був висунутий політичною партією «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». 

Микола Цехмейструк подав до Комісії заяву про відкликання своєї заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ".

Відповідно до частини четвертої статті 59 Закону України «Про вибори народних депутатів України» особа, яка висунута партією кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, має право до дня реєстрації відкликати свою заяву про згоду балотуватися кандидатом у депутати. З моменту отримання ЦВК заяви про відкликання згоди балотуватися кандидатом у депутати така особа вважається такою, що відмовилася від балотування. Про отримання такої заяви ЦВК письмово повідомляє партію, яка висунула кандидата в депутати в одномандатному окрузі, не пізніш як наступного дня після дня отримання заяви. Повторна заява особи про її згоду балотуватися не приймається.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 097 705 23 66

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)

 


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua