Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінниччина напередодні виборів: активність кандидатів, «виборча благодійність» та найтиповіші порушення

Вінниччина напередодні виборів: активність кандидатів, «виборча благодійність» та найтиповіші порушення

Протягом двох місяців спостерігачі ОПОРИ фіксували розповсюдження реклами без вихідних даних та розміщення її у неналежних місцях, пошкодження агітаційної продукції, «чорний піар», використання адміністративного ресурсу та «виборчу благодійність». Про ці та інші зафіксовані факти йшлося під час пресконференції Громадянської мережі ОПОРА 22 жовтня.

За словами координаторки спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області Наталії Величко, у зв’язку з короткими термінами виборчої кампанії кандидати та політичні партії не поспішали офіційно реєструватися, проте активно працювали з потенційними виборцями. І вже після початку передвиборчої кампанії та офіційної реєстрації політичні партії та кандидати у Вінницькій області продовжуювали надавати благодійну допомогу виборцям.

«Спостерігачами ОПОРИ було зафіксовано випадок, коли місцевий осередок політичної партії «За майбутнє» у Вінниці в парку організував свято для дітей. Під час заходу організатори використовували символіку партії та роздавали брендовані подарунки, безкоштовно катали дітей на паровозику. Крім того, обласний осередок політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» влаштував у Вінниці на Європейській площі безкоштовне частування кашею з польової кухні та чаєм. Кашу особисто роздавав охочим кандидат на посаду Вінницького міського голови від цієї політсили В’ячеслав Узелков», - розповіла координаторка.

Після офіційної реєстрації кандидатів представники ОПОРИ фіксували агітаційні матеріали без вихідних даних та з доклеєними даними. Учасники виборчого процесу розміщували агітацю у неналежних місцях, ймовірно з порушенням правил благоустрою. Також були випадки пошкодження агітації, зокрема, кандидатів від політичних партій «Слуга народу» та «Європейська солідарність».

Були зафіксовані випадки поширення матеріалів з ознаками «чорного піару», зокрема проти чинного міського голови Вінниці, кандидата на цю ж посаду від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Сергія Моргунова поширювалися газети та листівки.

Як зазначила комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області Галина Сегеда, під час місцевих виборів неодноразово спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки використання адміністративного ресурсу, зокрема бюджетного та кадрового.

«Народна депутатка України, голова Вінницького обласного осередку політичної партії «Слуга народу» Ірина Борзова відвідувала школи та лікарні, де їй дякували за сприяння в залученні коштів із державного бюджету. Крім того, місцевий осередок політичної партії «Наш край» оприлюднив агітаційні відеоролики за участі керівників та працівників районних комунальних підприємств. У цих відео керівники закладів закликають підтримати чинного голову Козятинської районної ради Віктора Слободянюка як кандидата на посаду Козятинського міського голови. А на офіційному сайті Вінницької центральної районної клінічної лікарні опублікували передвиборчу програму політичної партії «Європейська солідарність» та розмістили агітацію за кандидата у депутати районної ради», - розповіла комунікаційниця.

Також під час пресконференції йшлося про роботу спостерігачів ОПОРИ у день виборів та про те, як виглядатиме бюлетень. 

Зокрема, Наталія Величко розповіла, що у бюлетенях буде дві колонки: назви осередків партій і список кандидатів від цих осередків. Виборець має обрати не лише партію, а й може обрати конкретного кандидата від неї. Треба поставити позначку за партію і в правому квадратику поставити цифру за кандидата, якщо виборець хоче підтримати конкретного кандидата. Якщо ж не хоче, то можна просто залишити там порожнє місце. Таким чином виборець підтримає партійний список загалом. ЦВК надала роз’яснення щодо заповнення бюлетеня. Спершу говорили, що обов’язково треба ставити на початку нуль, якщо це не подвійна цифра, зараз ЦВК каже, що достатньо поставити просто цифру, щоб члени комісії розуміли, за кого голос. Тобто, 1 чи 01 – різниці немає.

Як повідомлялось раніше, голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська показала, як правильно заповнити бюлетень 25 жовтня. Також ОПОРА підготувала лонгрід із відповідями на всі запитання, що стосуються бюлетенів.

 

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua