Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Участь в Школі Community Organizing

Участь в Школі Community Organizing

В рамках діяльності Громадської мережі ОПОРА було проведено школу Community Organizing (Організації Громад). Навчання проводилось в період з 28 вересня по 2 жовтня у Львові. Для учасників школи, тобто зацікавлених громадських активістів з України, американські та європейські тренери-практики вперше проводили лекції та семінари на дану тематику.  

Тренерами навчальних занять були Пол Кромвель, який працював організатором громад в США протягом 25 років, а на даний момент мешкає в Німеччині і працює тренером і консультантом для організацій з 10 європейських країн та Дон Елмер, котрий працює організатором громад ось уже 35 років і з 1987 року свою діяльність реалізує у Центрі громадської зміни в США.

Під час навчання учасники ознайомились з теорією створення СО, дізнались про реальні історії успіху застосування СО при вирішенні проблем в громадах різних країн, вчились залучати мешканців до їх спільного вирішення;вести переговори з зацікавленими сторонами;створювати коаліції ; залучати кошти, необхідні для проведення кампаній з організації громад.

На зимовій сесії Школи Організації громад учасники розроблятимуть стратегію розвитку методики організації громад в Україні.



Ось дещо з історії розвитку організації громад.
Community Organizing – це набір конкретних інструментів громадської роботи, які дають змогу залучити якнайбільшу кількість мешканців громади до вирішення спільних проблем свого міста (району міста, села) у різних сферах життя. Організація громад бере початок з 1940-х років, коли у Чикаго Сол Алінський розпочав свою роботу з мешканцями. Саме він є автором терміну «Community organizing» - «Організація громад». Його методика швидко здобула популярність серед простих американців й з користю почала використовуватись у багатьох інших містах США. Сол Алінський вважав, що в сучасному суспільстві влада та вплив представлені в двох формах, таких як: зорганізовані кошти та зорганізовані люди. Наприклад, коли мільйонеру щось потрібно від міської ради, він зазвичай обирає перший варіант. Коли ж зміна потрібна простим мешканцям з середніми статками, вони повинні об‘єднатися в групу та відстояти своє право – це один з важливих принципів організації громади, в основі якого лежить поняття «сила громади». Одне з основних завдань організатора громад полягає в тому, аби дати мешканцям відчути силу самої громади. Впродовж останнього часу в Україні все більше використовуються різні стратегії роботи з громадою, які спрямовані на вирішення важливих для мешканців проблем. Стає актуальним проведення навчання щодо Організації громад. Ось і даний тренінг є підтвердженням цього. Всі присутні на тренінгу не лише дізналися про реальні історії успіху з американського, європейського досвіду та потенційні джерела залучення коштів, а й мали можливість проявити свої вміння на практиці , а саме:
- введення переговорів та підготовка до них;
- проведення процесу відслуховування та візитів один-до-одного і безпосереднього виявлення пріорітетних проблем, які турбують децидента.
До проведення тренінгу також була включена робота в групах. Поділ здійснювався на основі інтересу до сформованих в ході роботи найважливіших пробем громади певної території. Кожна група обговорювала конкретно поставлену проблему та презентувала свої напрацювання щодо її вирішення. Не уникнути було і дискусій, адже багато людей – багато думок.В ході цих дискусій були обговорені перспективи та специфіка впровадження методу СО в Україні.
І хто зна, можливо саме таке навчання і така практика зробить більш зосередженим залучення мешканців до покращенння умов їх власного життя, підштовхне до вирішення основних проблем, залучившись при цьому підтримкою громади. Адже як не крути, а вирішувати посталені проблеми легше та і ефективніше спільно з такими самими однодумцями як ти сам.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua