Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » На Вінниччині дві районні та одна селищна ТВК утворили округи раніше терміну

На Вінниччині дві районні та одна селищна ТВК утворили округи раніше терміну

Могилів-Подільська та Тульчинська районні територіальні виборчі комісії, а також Тиврівська селищна територіальна виборча комісія вже утворили виборчі округи для голосування на місцевих виборах 2020 року, що свідчить про порушення термінів. Адже згідно з Роз’ясненням Центральної виборчої комісії від 28 серпня 2020 року, рішення про утворення виборчих округів приймаються ТВК після початку виборчого процесу, тобто – 5 або 6 вересня.

Як повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, члени Могилів-Подільської районної територіальної виборчої комісії провели засідання стосовно утворення мажоритарних округів 3 вересня 2020 року. Таким чином члени ТВК не взяли до уваги оприлюднене Роз’яснення Центральної виборчої комісії від 28 серпня 2020 року та утворили округи у своєму районі ще до офіційного старту виборчої кампанії.

За словами голови Могилів-Подільської ТВК Любові Поцелуйко, у комісії зібралося багато питань і зібрався кворум, тому провели засідання щодо утворення й виборчих округів.

«Ми планували на п’яте, але в нас зібралося дуже багато питань: затвердження зміни складу сільських територіальних виборчих дільниць, де треба було міняти секретарів, які вже повинні працювати і членів. Партії подали подання. Ми мали чекати 5 числа?», - прокоментувала Любов Поцелуйко. 

Також за інформацією спостерігача ОПОРИ, подібна ситуація у Тульчинській районній територіальній виборчій комісії, де провели засідання по утворенню округів 4 вересня. Зазначимо, що у постанові про утворення територіальних виборчих округів зазначена дата 6 вересня 2020 року.

За словами голови Тульчинської ТВК Світлани Чижук дату 6 вересня поставили помилково.

«Це напевно я не поміняла. Зараз я її перероблю. В мене додаток від 4 вересня, а це просто скидали електронкою і я не поміняла. В нас все вчора відбувалося, це просто одруківка. Додаток у мене 4 вересня, так, як дійсно воно проводилося. Не знаю, чому так вийшло. В додатку я правильно написала», - зазначила у коментарі Світлана Чижук.

Крім того, у соціальній мережі Фейсбук на сторінці Тиврівська територіальна громада було розміщено допис Оксани Левчук «До відома виборців!», до якого вона прикріпила фото додатків до постанови про утворення виборчих округів. На фото видно, що ці додатки датовані 4 вересня 2020 року, що свідчить про порушення термінів утворення виборчих округів Тиврівською селищною територіальною виборчою комісією. 

До речі, на сайті Тиврівської селищної ради зазначено, що Оксана Левчук є секретарем цієї селищної ради.

Згідно з пунктом 1.7 Роз’яснення ЦВК, рішення про утворення виборчих округів приймається територіальною виборчою комісією після початку виборчого процесу, однак не пізніш як на другий день виборчого процесу.

Відповідно до частини 4 статті 199 Виборчого кодексу України, багатомандатні виборчі округи з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) утворюються відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв'язності територій) таких округів.

Згідно з частиною 3 статті 201 Кодексу територіальні виборчі округи з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) утворюються відповідно обласною, районною, районною в місті, міською, сільською, селищною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв'язності територій) таких округів та, за можливості, з урахуванням адміністративно-територіального устрою. Відповідна виборча комісія тим самим рішенням присвоює номери територіальним виборчим округам.

 

За коментарями звертайтеся:

Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області

тел.: +380636286785

email:v.nataliia@gmail.com

 

Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області

тел.: +38 0977052366

email: halyna.seheda@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua